چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۳

 سم‌زدایی بدن به صورت طبیعی و بدون هیچ عوارضی تنها با میوه های طبیعی امکان پذیر است برای پاکسازی کبدتان و سم زدایی ان…

images 36 میوه‌ها و سبزیجات سم‌زدای بدن را بشناسید

 سم‌زدایی بدن به صورت طبیعی و بدون هیچ عوارضی تنها با میوه های طبیعی امکان پذیر است برای پاکسازی کبدتان و سم زدایی ان دست به کار شوید!

بسیاری از میوه‌ها هستند که باعث دفع سموم انباشه در کبد می‌شود.توصیه می‌کنیم قبل از آغاز تابستان با مواد غذایی مناسب دستی به سر و گوش کبدتان بکشید و سموم انباشته در آن را پاک‌سازی کنید

توت‌فرنگی خوش‌رنگ و لعاب سرشار از ویتامین C می‌باشد که باعث تحریک عملکرد کبد شده و آن را تمیز می‌کند.

تربچه

این ترب‌های خوش‌رنگ کوچک برای افرادی که از هضم نشدن غذا شکایت دارند فوق‌العاده است. به خاطر اینکه سرشار از گوگرد بوده و به هضم غذا کمک می‌کنند. از این گذشته تربچه سرشار از فیبرهای غذایی است که باعث تحریک و تسریع کار کبد می‌شوند. در نتیجه کبد را تمیز و سم‌زدایی می‌کنند.

قاصدک

گیاه قاصدک یک دیورتیک (ادرارآور) طبیعی است برای همین با احتباس آب مقابله کرده و تأثیر مثبتی روی عملکرد کبد و کیسه صفرا دارد.

می‌توانید ۳۰ گرم برگ خشک قاصدک را با دو لیوان آب جوش به مدت ۱۵ دقیقه جوشانده و سپس آن را صاف کنید. روزانه ۳ فنجان از این جوشانده میل کنید. اگر از مشکلاتی مانند سنگ کیسه صفرا یا مشکلات کبدی، نارسایی‌های کلیوی یا مشکلات قلبی رنج می‌برید از این گیاه استفاده نکنید.

مارچوبه

مارچوبه منبع فوق‌العاده فیبرهای غذایی است که به کلیه‌ها کمک می‌کنند تا از شر توکسین‌ها یا همان سموم خلاص شوند.

هویج

هویج سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های مفید است که باعث بهبود عملکرد کبد شده و به دفع راحت کمک می‌کند.

آناناس

آناناس یعنی بمب ویتامین. این میوه پرخاصیت قبل از هر چیزی یک دیورتیک طبیعی و فوق‌العاده است. برای همین هم بدن را از شر توکسین‌ها خلاص می‌کند. آناناس حاوی بروملین است که به هضم پروتئین‌ها کمک زیادی می‌کند.

لوبیای سبز

اگر دنبال منبع خوب مواد معدنی هستید لوبیاسبز را دریابید. این لوبیاهای تازه و ترد تصفیه‌کننده خون بوده و به کلیه‌ها برای دفع سموم بدن کمک می‌کنند.

گیلاس

این «گوشواره‌های زمان کودکی» سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و پتاسیم می‌باشند و جزو دیورتیک‌های (ادرارآورهای) بسیار قوی محسوب می‌شوند.

خیار

خیار سرشار از مواد معدنی است و یکی از بهترین پاک‌کننده‌های کبد و تمیزکننده‌های بدن محسوب می‌شود. فقط توصیه می‌کنیم موقع خوردن این میوه خوشمزه نمکدان را روی آن خالی نفرمایید.

چغندر

هنوز هم اگر کمی تلاش کنید می‌توانید چغندر گیر بیاورید. فیبرهای موجود در این سبزی قرمز خوش‌رنگ به هضم راحت غذا کمک کرده و کبد را تمیز می‌کنند. میزان بالای پتاسیم آن نیز به پاک‌سازی کلیه‌ها کمک زیادی می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.