دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۴۵

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران، ‌ کار‌شناسان فضایی اعلام کرده‌اند احتمال دارد که حیات میکروبی زیر سطح یخ زدهٔ سیارهٔ مریخ وجود…

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران، ‌ کار‌شناسان فضایی اعلام کرده‌اند احتمال دارد که حیات میکروبی زیر سطح یخ زدهٔ سیارهٔ مریخ وجود داشته باشد.

گفتنی است، محققان بر این باورند که زیر سطح دریاچهٔ پر از یخ در سیارهٔ مریخ امکان دارد میلیون‌ها میکروب به صورت یخ زده وجود داشته باشند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کار‌شناسان اعتقاد دارند امکان دارد با ادامهٔ گرم شدن دمای جو مریخ، دریاچه‌های یخ زده بر سطح این سیاره آب شوند و حیات میکروبی در این سیاره آغاز گردد و میکروب‌ها از حالت خفته در نیتجهٔ سرمای یخ بیدار شوند.


کار‌شناسان دانشگاهی در زمینهٔ میکروب‌شناسی اعتقاد دارند انواع موجودات میکروسکوپی زنده می‌توانند در دمای منفی ۴ تا منفی ۳۳ درجه سانتیگراد زنده بمانند و این می‌تواند این فرضیه را اثبات نماید که با گرم شدن سطح مریخ میکروب‌ها دوباره فعال شوند.

این نتایج با مطالعهٔ جو سیار‌هٔ مریخ توسط مریخ نورد کنجکاوی و همینطور ماهواره‌هایی که به دور آن می‌چرخند به دست آمده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.