دوشنبه، ۱۹ مهر ۹۵ - ۰۲:۴۹
میکروسکوپی که قابلیت نمایش زیر پوست را دارد

میکروسکوپ پوشیدنی که زیر پوست را نشان می دهد در حالی توسط محققان در دانشگاه UCLA ساخته شده است که این تکنولوژی به بیماران…

میکروسکوپ پوشیدنی که زیر پوست را نشان می دهد در حالی توسط محققان در دانشگاه UCLA ساخته شده است که این تکنولوژی به بیماران سرطانی کمک خواهد کرد تا به طور دائم توسط پزشکان وضعیت دارویی و شیمی درمانی زیر پوستی آن ها مورد بررسی قرار بگیرد. برای مشاهده تصاویر توضیحات بیشتر با میهن پست همراه باشید.
میکروسکوپ پوشیدنی و در کنار آن همه ی تکنولوژی های پوشیدنی به همه بیماران و از جمله به بیماران سرطانی کمک تا وضعیت درمان آن ها با دقت بیشتری بررسی شود.

به عبارتی دیگر قبل از این هم تجهیزات و امکاناتی در برخی مراکز درمانی وجود داشت که به دیدن آنچه زیر پوست می‌گذرد کمک می کرد . از این جهت شاید این میکروسکوپ جدید تکنولوژی تازه‌ای در عرصه پزشکی محسوب نشود. اما تجهیزات فوق به دلیل قیمت بالایی که دارند در بسیاری از مراکز تحقیقاتی جایی  ندارند.

ساخت میکروسکوپ پوشیدنی جدید این امکان را خواهد داد که بسیاری از محققان بتوانند به راحتی بدون آنچنان بار مالی در زمینه چیزی که زیر پوست می گذرد مطالعه کنند. از طرف دیگر بیماران سرطانی نیز همانند محققان به مدد این میکروسکوپ می توانند از پس هزینه های درمانی خویش برآیند و امیدشان برای بهبودی هر روز بیشتر شود.

روش استفاده این میکروسکوپ پوشیدنی بسیار ساده است، طوری که مانند یک ساعت مچی به بازوی فرد بسته شده  و با ارسال و دریافت یک پرتو لیزر، عکس هایی از قسمت های مختلف بدن می گیرد. سپس این عکس ها را  به کامپیوتر دکتر معالج ارسال می‌کند.

الگوریتم هایی در نرم افزاری مخصوص نوشته شده که منجر به این می گردد تا قسمت های نویزدار در عکس های حاصل از برخورد لیزر با پوست و برخورد بازتاب با پوست حذف گردند و تصویری شفاف برای نمایش زیر پوست بیمار دیده شود.میکروسکوپ پوشیدنی

وزن این میکروسکوپ پوشیدنی تازه ساخته شده بسیار کم بوده و بیشتر از چند گرم سنگینی ندارد. جالب است بدانید قبل از این یک شرکت آمریکایی دستگاهی به نام AV300 طراحی کرده بود که می‌توانست رگ‌های بسیار باریک زیر پوست را نشان دهد. این دستگاه برای کارهای پزشکی ساخته شده بود و  پیدا کردن رگ و تزریق را آسان می‌کرد. در هر حال این اختراع، روش های درمان سرطان را بهبود ببخشیده است و رنج های بسیاری که پیرامون بیماران سرطانی است را حدت بخشیده است.

[highlight]منبع : sciencenewsjournal[/highlight]

یک دیدگاه برای “میکروسکوپ پوشیدنی که زیر پوست را نشان می دهد + عکس”

  1. محمد گفت:

    واقعا عالیه.دستشون درد نکنه.ان شا الله دیگه سرطان ریشه کن بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *