یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۳

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه سالانه ۱۳۶ هزار نفر به علت سکته قلبی یا مغزی جان خود را از دست می‌دهند،…

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه سالانه ۱۳۶ هزار نفر به علت سکته قلبی یا مغزی جان خود را از دست می‌دهند، گفت: با بررسی عوامل خطر می‌توانیم زمان سکته افراد را پیش‌بینی کنیم.

به گزارش فارس، علی اکبر سیاری در مورد تفاوت‌های شبکه بهداشت حومه شهری با شبکه بهداشت روستایی گفت: بخشی از کارها همانی است که در شبکه روستایی در حال انجام است.

وی این فعالیت‌ها را مراقبت‌های پایه عنوان کرد و افزود: مسائل مربوط به بهداشت محیط، واکسیناسیون، مراقبت‌های مادر و کودک از جمله این اقدامات است که در شبکه بهداشت حومه شهر‌ها نیز انجام می‌شود.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: بخشی از اقدامات نیز متفاوت خواهد بود به طور مثال طرحی در دست تهیه داریم که مخصوص بیماریهای غیرواگیر و ثبت ریسک فاکتورهای مربوط به سلامتی هموطنان می‌شود.

وی تصریح کرد: در این طرح ریسک فاکتورهایی تحت نظر قرار می‌گیرد که سبب مرگ زودرس می‌شود مانند عوامل سکته مغزی و قلبی.

سیاری به مرگی سالانه 43 هزار نفر به علت سکته مغزی و 93 هزار نفر به علت سکته قلبی در کشور خبر داد و گفت: برای تمام مردم پرونده سلامت تشکیل می‌شود و به هر کدام کارت سلامت تعلق می‌گیرد و ما بر اساس اطلاعات مندرج در این پرونده زمان سکته مغزی یا قلبی فرد را پیش بینی می‌کنیم تا فرد مراقبت‌ها از خود را افزایش دهد.

وی تاکید کرد: عواملی باعث سکته قلبی و مغزی می‌شود که ما با بررسی آنها می‌توانیم زمان احتمالی سکته مغزی یا قلبی را پیش بینی کنیم.

به گفته معاون بهداشت وزیر بهداشت، در شبکه بهداشت حومه شهرها خدماتی از قبیل مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مانند ایدز و اعتیاد نیز ارائه می‌شود.
– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930408000570#sthash.XIDsRntE.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *