شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۹

رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی، صنایع و معادن مازندران گفت: نارنگی شمال یکی از محصولات مورد پسند روسیه است ولی به دلیل ماندگاری کم…

رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی، صنایع و معادن مازندران گفت: نارنگی شمال یکی از محصولات مورد پسند روسیه است ولی به دلیل ماندگاری کم این محصول، صادرات این محصول با مشکلاتی همراه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، ابوالفضل مستشرق، امروز 29 شهریور در نشست توسعه صادرات پرتقال و کیوی و اتخاذ راه‌کارهای مناسب برای صادرات اظهار کرد: کیوی یک میوه بازار پسند است. وجود یک پایانه مناسب در کشورهای مقصد یکی از عوامل مهم در توسعه صادرات است و حمایت ویژه دولت را می‌طلبد.

وی افزود: تغییر مدیریت‌ها و برنامه‌ریزی نامناسب برخی مدیران جدید‌ سبب آسیب بخش خصوصی شده است. حمایت دولتی باید برای بخش خصوصی وجود داشته باشد. خارج شدن ما از بازار آسیای میانه به دلیل حمایت‌ نکردن بخش دولتی و بالا بودن تعرفه‌های گمرکی است.

مستشرق افزود: از سال 89 به ما جایزه صادراتی نمی‌دهند، از سوی دیگر بانک‌ها با سود بالا و بسیار کوتاه مدت تسهیلات می‌دهند.

رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی مازندران، داشتن یک سیستم حمل ونقل مناسب را نیاز صادرکنندگان بخش خصوصی دانست و افزود: کشور روسیه یک کشور پهناور است و وجود حمل و نقل هوایی سبب می‌شود که ما کالای تازه و باکیفیت را به مقصد برسانیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.