یکشنبه، ۲۵ اسفند ۹۸ - ۰۵:۰۸
ناسا انتقال ویورس کرونا به ایستگاه فضایی بین‌المللی

این روزها در حالی چالش جدید ناسا جلوگیری از انتقال ویورس کرونا به ایستگاه بین المللی فضایی است که این سازمان فضایی اعلام…

این روزها در حالی چالش جدید ناسا جلوگیری از انتقال ویورس کرونا به ایستگاه بین المللی فضایی است که این سازمان فضایی اعلام کرده است که فضانوردان جدید اعزامی به ایستگاه فضایی قرنطینه می‌شوند.

ناسا و دیگر سازمان‌ های فضایی دنیا برنامه‌های جدیدی را در پیش گرفته‌اند تا اطمینان حاصل کنند که ویروس کرونا به فضا منتقل نشود.

در این میان سازمان فضایی ناسا در حال بررسی روش‌ هایی است که اطمینان حاصل کند فضانوردان جدید هیچ بیماری‌ را به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل نکنند.

بیماری‌های ویروسی مانند آنفلوآنزا یا ویروس کرونا به راحتی می‌توانند در فضا و در شرایط بی‌وزنی انتقال پیدا کنند.

دولت‌ها و سازمان‌های گوناگون جهان برای مقابله با گسترش ویروس کرونا اقدامات مختلفی را انجام داده‌اند که یکی از آن‌ها “قرنطینه” است.

ولی این روش‌ها برای فضانوردان ناسا چندان هم عجیب نیست. زیرا این افراد قبل از اعزام به فضا و اقامت شش ماهه و یا بیشتر در خارج از زمین، قرنطینه می‌شوند تا با سلامتی کامل به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شوند.

انتقال ویورس کرونا به ایستگاه فضایی بین‌المللی

قرار است فضانوردان جدید “ایستگاه فضایی بین‌المللی” پیش از پرتاب، به مدت دو هفته قرنطینه شوند و در این میان نیز این اقدام برای حصول اطمینان از سلامتی آنها انجام می‌شود تا به همراه خود، بیماری به ایستگاه فضایی بین‌المللی نبرند.

 برندی دین Brandi Dean از دفتر روابط عمومی ناسا اظهار کرد، این اقدام “تثبیت سلامتی” نام دارد و برای فضانوردان، از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا هر روزی که فضانوردان در شرایط بدون گرانش زندگی می‌کنند، سیستم ایمنی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و دین در توضیحی بیشتر گفته است که هنوز هیچ کدام از سه فضانورد جدید برای پرتاب آماده نیستند.

فضانوردان جدیدی که قرار است به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شوند، “کریس کاسیدی(Chris Cassidy) از ناسا،” آناتولی ایوانیشین Anatoly Ivanishin  و ایوان واگنر Ivan Vagner  از سازمان فضایی روسیه هستند و قرار است در تاریخ ۹ آوریل سال جاری به سمت “ایستگاه فضایی بین المللی” فرستاده شوند.

برندی دین افزود، فراتر از اقدامات مراقبت از سلامتی که ناسا انجام می‌دهد، ناسا به توصیه‌های “مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها”(CDC) توجه بسیاری می‌کند تا با کرونا ویروس مقابله کند. از میان این اقدامات می‌توان به ضدعفونی کردن سطوح، کاهش تجمعات و تاکید بر رعایت بهداشت دست‌ها اشاره کرد. همچنین ناسا کارمندانی را که احساس بیماری می‌کنند، تشویق می‌کند که در خانه باقی بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.