سه شنبه، ۳۱ مرداد ۹۶ - ۱۱:۵۳
نامرئی شدن قطارهای تندرو ژاپنینامرئی شدن قطارهای تندرو ژاپنی

نامرئی شدن قطارهای تندرو ژاپنی یکی از برنامه ‌هایی است که توسط  کازویو سجیما، معمار ژاپنی به دنبال بزرگداشت صدمین سالگرد شرکت Seibu Group در…

نامرئی شدن قطارهای تندرو ژاپنی یکی از برنامه ‌هایی است که توسط  کازویو سجیما، معمار ژاپنی به دنبال بزرگداشت صدمین سالگرد شرکت Seibu Group در حالی ارائه داده است که قطارهای گلوله‌ای براق ژاپن با چنان سرعتی حرکت می‌کنند که به سختی دیده می‌شوند، اما از سال ۲۰۱۸ به بعد دیگر حتی در زمان توقف نیز به سختی دیده خواهند شد.با میهن پست همراه شوید.

شرکت Seibu Group از کازویو سجیما، معمار ژاپنی خواسته تا ظاهر و فضای داخلی قطار کمان قرمز (Red Arrow) این شرکت را مجددا طراحی کند. این طراحی مجدد در حالی به منظور بزرگداشت صدمین سالگرد این شرکت انجام خواهد شد که در آن برنامه نامرئی شدن قطارهای تندرو ژاپنی نیز در دستور کار این معمار قرار گرفته است.

طرح اولیه سجیما به نمایش یک قطار با خطوط گرد به همراه یک پوشش نیمه بازتابنده و یک پوشش که مانند آینه عمل می‌کند، پرداخته است که محیط اطراف را بازتاب کرده و مشاهده آن را در زمان حرکت دشوار می‌سازد که این کار باعث نامرئی شدن قطارهای تندرو ژاپنی در آینده نزدیک خواد شد.

نامرئی شدن قطارهای تندرو ژاپنی

به گفته کازویو سجیما، این قطارها به شکلی طراحی شده‌اند که با نمای زمینه ترکیب شوند. سجیما برای داخل قطار یک زمینه آرام‌بخش شبیه اتاق نشیمن تصور کرده است. تنها تعداد محدودی از قطارهای سریع‌السیر از طراحی سجیما برخوردار خواهند شد.

 

[highlight]منبع[/highlight]   dailymaile

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *