شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۳۲

 عباس جهان بيني در جمع خبرنگاران ابراز داشت: اولين جلسه هيات مديره جديد باشگاه صباي قم اواخر هفته گذشته برگزار شد و قرار…

 عباس جهان بيني در جمع خبرنگاران ابراز داشت: اولين جلسه هيات مديره جديد باشگاه صباي قم اواخر هفته گذشته برگزار شد و قرار بر آن شد با رعايت امور حقوقي، نام باشگاه صباي قم با فراخوان عمومي در بين مردم قم تغيير يابد.

به گزارش ايرنا، وي بيان داشت: کليه علاقمندان مي توانند نام مورد نظر خود را به روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان اعلام کنند و به نفراتي که بهترين نام را پيشنهاد دهند، جوايزي تعلق خواهد گرفت.

وي حضور کامل تيم فوتبال صبا در قم را مطالبه مردم اين شهر عنوان کرد و گفت: تمرينات و محل اسکان بازيکنان، کادر فني و عوامل اجرايي براي فصل پيش روي ليگ برتر که از مرداد ماه آغاز مي شود در شهر قم تعيين و قرار بر آن شد تا اين موضوع در متن قرارداد بازيکنان نيز لحاظ شود.

نايب رييس هيات مديره باشگاه صباي قم افزود: براي انتخاب سرمربي تيم فوتبال صباي قم، نفراتي مد نظر هيات مديره هستند و براي انتخاب سرمربي بعد از انتخاب مديرعامل اقدام خواهيم کرد.

وي مذاکره با برخي مديران عامل پيشين صباي قم براي سکانداري باشگاه را تاييد نکرد و افزود: هنوز براي فرد خاصي به جمع بندي نرسيده ايم و هيات مديره به دنبال آن است افرادي در باشگاه به کار گرفته شوند که سابقه درخشاني داشته و بتوانند در مسائل مالي مديريت خوبي داشته باشند.

وي اظهار داشت: فهرستي شش نفره براي مديرعاملي باشگاه تهيه کرده ايم و قرار است برنامه هاي آن ها را براي حضور در باشگاه صباي قم دريافت کنيم و اشخاص مد نظر براي مدير عاملي از اعضاي هيات مديره نيستند.

جهان بيني گفت: مقدمات واگذاري باشگاه به بخش خصوصي در فصل جاري ليگ برتر 94-93 انجام مي شود و استانداري قم در فصل بعد از آن تيم داري نخواهد کرد.

وي اظهار داشت: حدود 50 درصد هزينه هاي فصل گذشته پرداخت شده است و سال گذشته حدود شش ميليارد تومان هزينه دستمزد بازيکنان و کادر فني بوده است.

وي ادامه داد: تعدادي از بازيکنان از باشگاه صبا جدا مي شوند و قانونا تنها 30 درصد قرارداد آن ها پرداخت خواهد شد و اگر بازيکني در تيم باقي بماند کليه پنجاه درصد مابقي را دريافت مي کند.

مديرکل ورزش و جوانان قم، افزود: از 25 بازيکني که با صباي قم قرارداد دارند 18 بازيکن آزاد هستند و رويکرد باشگاه براي صرفه جويي است و پيش بيني است که سقف پرداخت ها و هزينه ها در فصل آينده نيز شش ميليارد تومان باشد اين در حالي است که بايد 25 درصد در هزينه هاي خود صرفه جويي کنيم.

وي اظهار داشت: براي فصل آينده، تعدادي از بازيکنان که شرايط سني بالا دارند را واگذار مي کنيم و رقم قراردادها با سياست جديد باشگاه کاهش خواهد يافت و پيش بيني مي کنيم تعداد زيادي از بازيکنان از تيم جدا شوند.

وي افزود: رويکرد جديد هيات موسس باشگاه بر آن بود که افرادي در هيات مديره به کار گرفته شوند که با سوابق اقتصادي خود مانع از مشکلات مالي باشگاه که در سال هاي گذشته وجود داشت، شوند.

جهان بيني گفت: هم اکنون حضور پنج نفر از اعضاي هيات مديره جديد قطعي شده است که شامل اکبر غمخوار مديرعامل سابق پرسپوليس تهران، ابوالفضل جوکار از فعالان اقتصادي، عباس جهان بيني مديرکل ورزش و جوانان استان قم، سيد حسن رضوي معاون برنامه ريزي استاندار قم و محسن بهشتي معاون سابق شهرسازي شهرداري قم مي شود و تا يکي دو هفته آينده دو نفر ديگر نيز معرفي مي شوند.

وي همچنين از آماده سازي ورزشگاه هلال احمر قم براي انجام تمرينات تيم صبا و هم چنين در ورزشگاه شهيد حيدريان خبر داد.

وي ابراز داشت: هنوز در هيات مديره جديد ادامه تيم داري باشگاه صبا در ليگ برتر هندبال بررسي نشده است و مشکل اصلي فعلا براي فوتبال است تا دغدغه مردم کمتر شده و تيم به صورت کامل به قم منتقل شود.

گفتني است تيم فوتبال صباباتري تهران در سال 1387 به قم منتقل شد و از آن پس با نام صباي قم در مسابقات حضور يافت.

تيم فوتبال صباي قم در رقابت هاي فصل گذشته ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي کشور به عنوان نهمي دست يافت و مهم ترين اتفاق پيش رو براي اين تيم انتقال تمرينات آن به شهر قم است.

صبا همچنين سابقه تيم داري در ليگ برتر کشتي فرنگي را نيز دارد و تيم هندبال اين باشگاه نيز هم اکنون در ليگ برتر هندبال باشگاه هاي کشور حضور داشته و رتبه نهمي را در اختيار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.