یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۱

هرچند توضیحی درباره چرایی همراهی ماموران دو پاسگاه کلانتری و مدیران رده بالای بخشداری با افرادی که معاون استاندار، «خودسر» خطابشان کرده داده…

هرچند توضیحی درباره چرایی همراهی ماموران دو پاسگاه کلانتری و مدیران رده بالای بخشداری با افرادی که معاون استاندار، «خودسر» خطابشان کرده داده نشده است، اما از اینکه مسئولان بدون فوت وقت و در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام کرده‌اند، جای خوشحالی و تقدیر دارد.

به گزارش «تابناک»، به فاصله ساعاتی از درج خبر عجیب هجوم شبانه مسئولان برای تغییر نام یک پل در جنوب پایتخت که موجبات تالم روحی خانواده یک شهید دفاع مقدس، به ویژه مادر سن و سال گذشته شهید را به همراه داشت، هدایت‌الله جمالی‌پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری با حضور در منزل مادر شهید، ضمن دلجویی از وی، وعده برخورد با عوامل خودسری را داد که آن غائله را بر پا کرده بودند.

در این دیدار معاون استاندار اتفاق رخ داده را ناشی از اقدام خودسر و بدون هماهنگی تعدادی از عوامل شهرداری کهریزک خواند و ضمن  تاکید بر ضرورت حفظ حرمت جایگاه و مقام شهیدان، افزود: متاسفانه این اقدام بصورت «خودسر» انجام شده است و هنگامی که به بنده اطلاع داده شد، دستور دادم سریعا کار متوقف شده و موضوع توسط مسولان ذیربط در فرمانداری بررسی و نتیجه آن به بنده گزارش شود تا با عوامل و آمران این اقدام برخورد شود.


وی در ادامه با تاکید بر تثبیت نام این شهید بر پل مقابل در جنوبی بهشت زهرا، پرده از واقعیتی عجیب برداشت و گفت: تغییر نام این پل در شورای شهر “باقر شهر” به تصویب رسیده است که به درخواست برخی خانواده های معظم شهدا بوده، اما هنوز این تغییر نام بخاطر حساسیت روی نام شهید توسط اینجانب تایید نشده و بدون رضایت مادر شهید هادی نژاد، با آن موافقت نخواهم کرد.

بدین ترتیب آشکار می‌شود که اعضای شورای شهر باقرشهر به فاصله دو سه ماه از تصویب نام این پل، تغییر نام آن را به توصیب رسانده‌اند تا به نوعی زمینه ساز بلوایی شوند که نیمه شب چهارشنبه گذشته در منطقه شکل گرفت و ابهامات زیادی متوجه عملکرد ایشان و دیگر مسئولان محلی کرد!

فرماندار ری در ادامه افزود: هرگونه تغییر در صورتی که ضرورت ایجاب کند، می‌بایست با رعایت قانون و در کمال احترام و رعایت حرمت و حریم صورت گیرد. البته چون پل در حریم شهرداری باقرشهر قرار دارد، هرگونه اقدامی در این خصوص می‌بایست توسط شهرداری باقرشهر صورت گیرد و اقدام شهرداری کهریزک در این خصوص فاقد وجاهت قانونی است.

بدین ترتیب، اکنون که آشکار شده تلاش برخی مسئولان برای تغییر تابلوی نام پل در پاسی از شب، به رغم ابهامات فراوان، ته مایه هایی از امر قانونی داشته، می‌بایست منتظر بمانیم تا بررسی ها نشان دهد چگونه تغییر نام به تصویب نرسیده، برخی در صدد اجرای آن بودند و این افراد خودسر چه سرنوشتی خواهند یافت؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.