شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۸:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت یک بامداد است، شور و حالی در میان مردم در حسینه ها و مساجد حکمفرماست زمزمه های “الغوث…

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت یک بامداد است، شور و حالی در میان مردم در حسینه ها و مساجد حکمفرماست زمزمه های “الغوث الغوث” در فضا طنین انداز شده است کوچک و بزرگ، پیر و جوان و زن و مرد همه در حال نیایش با خداوند زمین و آسمان قرآن بر سر گرفته اند.

در این شبها دلهای زیادی شکسته می شود و صدای گریه های بی امان مردان و زنانی که در این شب قدر به خداوند عالم پناه آورده اند که به راستی اولین و آخرین پناه ما آدمیان است در فضا رها شده است، در اینجا خبری از غرور نیست، غنی و فقیر در کنار هم نشسته و دست ها را به نشانه دعا رو به آسمان بلند کرده اند.

آدمیان برای شستن آینه دل فرصتی ارزنده تر از لیالی قدر ندارند در این شب ها که به راستی مقدرات یک سال انسان و به عبارتی بهتر روزی یک سال انسان مشخص می شود چه زیباست که در گوشه حسینه و یا مسجدی خلوت کرده و به دور از هر گونه هیاهو و آلودگی های مادی به معبود خود به راز و نیاز بپردازیم.

چقدر زیباست خوبی ها جایگزین بدی ها شود و چقدر زیباتر که مبدا چنین کاری لیالی قدر با آن عظمت و ابهت باشد.

البرزنشینان ولایتمدار در لیالی قدر همزمان با دیگر هم وطنانمان مشغول عزاداری برای امیر مومنان علی ابن ابی طالب (ع) هستند.

در این شبها که از عزیز ترین شب ها نزد مسلمانان است همه آحاد مردم به دور از هر گونه دشمنی در یکجا جمع می شوند و به راز و نیاز با خداوند عالم می پردازند چرا که این شبها چنان محترم و عزیز است که خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام “سوره قدر” نازل فرموده است.

در چنین شب مبارکی قرآن نازل می شود و این شب ها به شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته است.

بزرگان دینی همیشه ما را به عبادت در این شب ها توصیه کرده اند چرا که مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر در لیالی قدر مشخص می شود.

در این خصوص رییس اداره تبلیغات کرج در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب خاطرنشان می کند: با توجه به آیات سوره قدر می توانیم به فضیلت لیالی قدر پی ببریم.

حجت الاسلام محمدرضا معینی در ادامه تاکید می کند: در این شب های عزیز قرآن نازل شده است و عبادت و احیا در این شب ها معادل با بیش از هزار ماه است.

وی تصریح می کند: خیرات و برکات الهی در لیالی قدر قدر نازل می شود و رحمت خاص خداوند نیز شامل حال آدمیان می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود افزود: همزمان با شبهای قدر، مراسم احیاء در 480 مسجد و حسینیه مختلف شهرستان کرج برگزارمی شود.  


 

حجت‌الاسلام محمدرضا معینی اظهار می ادارد: امسال با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی کرج در۴۸۰ مسجد و حسینیه از مساجد شهرستان مراسم شب احیاء با شکوه خاصی بر قرار می شود.

رییس اداره تبلیغات کرج یادآور می شود: به منظور استفاده مومنین و مومنات از برنامه های این شبها به تمام این مکانها مبلغ اعزام شده، این مراسم در مساجد شهرستان و با اجرای  برنامه‌های مختلف از جمله سخنرانی، برگزاری ادعیه، مداحی و .. . برگزار خواهد شد.

این مسئول در پایان با اشاره به تحولات اخیر در جهان اسلام و جنایات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیست نسبت به مردم بی دفاع غزه، خاطرنشان کرد: جنایات اخیر رژیم غاصب صهیونیست دل همه مسلمانان جهان را در هر گوشه ای از این دنیا به درد آورده است و آتش غمی بزرگ را در دل مسلمانان جهان شعله ور کرده است در این شبها باید دعا کنیم که صهیونیست غاصب نابود شود بلکه مسلمانان در فلسطین اشغالی به آرامش برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.