سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۴

کارشناس مسئول برنامه کودکان گروه سلامت جمعیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: بیشترین علت مرگ و میرکودکان یک تا چهار ساله…

کارشناس مسئول برنامه کودکان گروه سلامت جمعیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: بیشترین علت مرگ و میرکودکان یک تا چهار ساله ناهنجاری‌های مادرزادی است.

«مریم دادجو» در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌شمالی، اظهار کرد: ناهنجاری‌های مادرزادی با 23.3 درصد اولویت اول علل مرگ و میر کودکان یک تا 59 ماهه استان در بررسی پارسال، بوده است.

وی ادامه داد: از طریق انجام آزمایش‌های غربالگری نظیر آزمایش‌های ژنتیک و انجام تست‌های دوران بارداری می‌توان در کاهش ناهنجاری‌های مادرزادی گام برداشت.

کارشناس مسئول برنامه کودکان گروه سلامت جمعیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی افزود: حوادث نیز به‌عنوان 18.8 درصد مجموع علل مرگ و میر یکی دیگر از این علت در کودکان 1 تا 5 ماهه استان است.

دادجو خاطرنشان کرد: می‌توان از طریق ارائه‌ی آموزش و راهکارهایی برای حفظ ایمنی و سلامت کودکان و ارتقای آگاهی خانواده‌ها آمار مربوط به مرگ و میر کودکان بر اثر حوادث را به کمتر از 10 درصد رساند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *