یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، تیم هندبال صبای قم که امسال برای دومین سال پی در پی در لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور…

به گزارش خبرنگار مهر، تیم هندبال صبای قم که امسال برای دومین سال پی در پی در لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور شرکت می‌کند، عصر شنبه نخستین بازی خود را در گچساران برگزار کرد و با شکست برابر نفت و گاز این شهر، شروعی مایوس کننده داشت.

صبا که امسال از نظر مالی شرایط خوبی ندارد و زیر فشار شدید بی پولی است، تیمی متحول شده را به لیگ برتر فرستاده و به نظر می رسد از نظر کیفی و فنی وضعیتی کاملا متفاوت نسبت به فصل قبل را تجربه می کند.

صبا در فصل جدید تعداد زیادی از ابزیکنان باکیفیت خود را از دست داده است و ناتوانی در جذب بازیکنان باکیفیت نیز سبب شده سرانجام این تیم با ابهام مواجه باشد گرچه ، بومی بودن این تیم اتفاق مثبت این فصل تیم هندبال صباست البته اگر این بومی سازی اجباری به سقوط نماینده قم نینجامد.

شکست تلخ صبا در گچساران

تیم هندبال صبای قم نخستین شکست خود را در گچساران و برابر نفت و گاز این شهر متحمل شد تا شاگردان امیرحسین صفوی امسال را بر خلاف فصل قبل با شکست آغاز کنند و آغاز خوش فصل قبل با پیروزی بر تیم هندبال نیروی زمینی در این فصل برای آن ها تکرار نشود.

در دیدار صبا و نفت و گاز گچساران، تیم میزبان برابر صبای قم با نتیجه ۳۳ بر ۲۵ به پیروزی رسید در حالی که  تیم نفت و گاز در نیمه نخست با نتیجه 18 بر 9 پیروز شد و در پایان دو نیمه به برتری 8 گله در این بازی دست یافت.

بازیکنان صبای قم در این دیدار رسول روحانی فرد، میثم نظری، حسام الدین بیگدلی، هادی طاهری، رضا سیندگر غلامی، ابراهیم هاشمی، سید امیر رضا اسماعیلی، سید مرتضی ابوترابی، سجاد عباسی، احمد فلاح، مهران بیدخام و سعید ابوالحسنی تشکیل دادند.

میزبان مستحق پیروزی بود

مهدی کریمی سرپرست تیم هندبال صبای قم در گفتگو با مهر گفت: تیم نفت و گاز گچساران شایسته پیروزی بر صبای قم بود و دو تیم از نظر سطح فنی در این مسابقه با هم تفاوت داشته‌اند.

وی افزود: باید به تیم هندبال نفت و گاز گچساران تبریک بگویم و معتقدم تیم نفت و گاز در این دیدار بازی خوبی ارائه داد و شایسته کسب برد بود چنان که آن ها می توانستند با اختلاف 50 گل هم صبا را شکست دهند.

سرپرست تیم هندبال صبا در مورد وضعیت داوری اظهار کرد: قضاوت داور مسابقه در این بازی خوب نبود و در چند صحنه اشتباهاتی به ضرر تیم صبای قم داشت اما در مجموع حریف نسبت به ما برتر بود.

آینده صبا در گرو حل مشکلات مالی

مشکل اصلی پیش روی تیم هندبال صبای قم در شرایط فعلی، مشکل مالی است که همین امر بر همه جوانب فعالیت های تیم هندبال صبا سایه افکنده و آینده این تیم را با اما و اگر روبرو کرده است.

چنان که یکی از نزدیکنان به تیم هندبال صبا گفته است ، صبا پیش از سفر به گچساران برای بازی با نفت و گاز ، برای تهیه اتوبوس و تامین هزینه آن، با موانعی مواجه بوده و با این وضعیت به نظر می رسد ادامه لیگ برای آن ها معنایی جز ادامه مشکلات ندارد.

وضعیت فعلی تیم هندبال صبای قم در حال حاضر وضعیتی است که حس ترحم اهالی آن را بر می انگیزد و گویی همچون طفلی سر راهی است که هیچ کس مسئولیت آن را قبول نمی کند و تعلقی به قم ندارد.

واضح است که مشکلات مالی تیم های ورزشی قم در سطح کشور تنها محدود به تیم هندبال صبا نیست اما واقعیت این است که وضعیت مالی تیم هندبال صبا ، یکی از بدترین ها در میان سایر نمایندگان قم است.

شاید تیم های وحدت قم در فوتبال و صبای قم در هندبال را بتوان درمانده ترین نمایندگان ورزش قم در سطح کشور از نظر مالی قلمداد کرد و جالب آن که این دو تیم در فرآیند بومی سازی ، پیشرو و سردمدار تیم های ورزشی قم هستند.

برای این که ببینیم چه بر سر تیم هندبال صبا می آید باید صبر کنیم اما صبا تنها می تواند به این موضوع دلخوش باشد که سایر تیم های لیگ برتری هندبال از نظر فنی از صبا پایین تر باشند تا صبا بتواند همانند فصل گذشته با اما و اگر در لیگ برتر بماند و در غیر این صورت صبا به جایی باز می گردد که 2 سال پیش از آن جا آمده بود یعنی لیگ دسته اول و این ، معنایی جز پس رفت ورزش قم در حوزه حمایت و پشتیبانی دولتی و غیر دولتی از تیم های ورزشی ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *