پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۰

‌فرمانده انتظامی شهر تبریز گفت: با تلاش ماموران کلانتری 23 باسمنج عتیقه‌جات سرقت شده کشف و چهار قاچاقچی دستگیر شدند. به گزارش خبرگزاری…

‌فرمانده انتظامی شهر تبریز گفت: با تلاش ماموران کلانتری 23 باسمنج عتیقه‌جات سرقت شده کشف و چهار قاچاقچی دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، سرهنگ فرهنگ نوروزی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: به گزارش عوامل کلانتری باسمنج در تیرماه سال جاری خبری مبنی بر حضور قاچاقچیان آثار تاریخی و فرهنگی و کندوکاو در روستاهای اطراف به این کلانتری واصل شد و کارهای اطلاعاتی و شناسایی از همان روز آغاز و در نهایت چهار قاچاقچی عتیقه‌جات در شهر باسمنج شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام انتظامی افزود: همچنین در بازرسی‌، تعدادی آثار تاریخی از داخل خودرو کشف و جهت کشف سایر آثار با مرجع قضایی هماهنگی لازم انجام شد و از منزل یکی از قاچاقچیان به نام (الف- م) 1440 سکه شاهنشاهی، 65 سکه تاریخی، 19 ظرف، چهار عدد زنگوله، مقداری سنگ رنگی ریز، 13 عدد گردنبند، هشت عدد دستبند، سه جلد کتاب، یک عدد قمه، شش عدد سر نیزه و خنجر، یک عدد تاج، یک عدد سرمه‌دان، سه عدد ظرف کوچک زرد رنگ و یک عدد تندیس زرد رنگ کشف شد.

وی ادامه داد: مقادیری سنگ‌های قیمتی، زنجیر، دو عدد حلقه درب زن، سرمه چوبی، ساعت مچی، دو عدد چراغ نفت سوز، یک عدد کوزه، یک عدد ترازو، شمعدان کوچک، یک عدد تبر بدون دسته، 36 حلقه انگشتر، یک جفت گوشواره، یک عدد سر قلیان و مقادیری اشیاء دیگر کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی تبریز افزود: پس از دستور قضایی منازل متهمان تفتیش شد و از یکی از آنان یک دستگاه لپ تاپ حاوی تصاویر عتیقه‌جات کشف و از هرکدام از متهمان یک دستگاه گوشی تلفن همراه لنزدار حاوی تصاویر عتیقه‌جات ضبط و یک دستگاه خودرو در این رابطه توقیف شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *