چهارشنبه، ۰۹ مهر ۹۳ - ۱۰:۱۸

به گزارش میهن پست – فیلمبرداری فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» به کارگردانی صادق صادق‌دقیقی با موضوع رشادت‌های مردم استان بوشهر و به‌ویژه…

به گزارش میهن پست – فیلمبرداری فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» به کارگردانی صادق صادق‌دقیقی با موضوع رشادت‌های مردم استان بوشهر و به‌ویژه ساکنان جزیره خارک، به پایان رسید و فیلم وارد مرحله تدوین شد.

صادق صادق‌دقیقی کارگردان «تا آمدن احمد» درباره کم و کیف ساخت این فیلم سینمایی به خبرنگار مهر گفت: فیلمبرداری آخرین سکانس‌های کار در بندر گناوه و پالایشگاه نفت به پایان رسید و به زودی وارد مراحل تدوین و جلوه های بصری می شود.

این کارگردان داستان فیلم «تا آمدن احمد» را اینگونه تشریح کرد: داستان درباره رشادت‌های مردم استان بوشهر و جزیره خارک است و دلیل ساخت فیلم در این منطقه این است که کمتر فیلمساز دفاع مقدسی به مبارزه مردم در بوشهر و به جزیره خارک پرداخته است.

سینمایی«تا آمدن احمد»

سینمایی«تا آمدن احمد»

صادق دقیقی ادامه داد: کل جنگ هشت ساله ایران و عراق ۲۸۰۰ روز به طول انجامید که جزیره خارک در این مدت، ۲۸۴۰ مرتبه بمباران شد ولی کمتر درباره مبارزه مردم بومی این منطقه در هشت سال دفاع مقدس در فیلم ها و سریال ها حرفی به میان آمده است.

این کارگردان ادامه داد: اغلب فیلم ها در خرمشهر، آبادان و در کل در استان خوزستان ساخته شده و هیچگاه حرفی از جزیره ها که در آماج حملات قرار داشتند به میان نیامده ,لی مردم بومی در این جزیره به معنای واقعی از جان گذشتند تا در این مدت زمانی صادرات نفت ایران که در آن زمان تنها منبع درآمد کشور محسوب می شد، نخوابد.

کارگردان فیلم سینمایی «بزرگ مرد کوچک» با اشاره به همکاری های صورت گرفته برای فیلمبرداری این فیلم سینمایی در جزیره خارگ و بندر گناوه گفت: خوشبختانه همکاری های خوبی برای فیلمبرداری این فیلم سینمایی در بندر گناوه و جزیره خارک شد که در این بین سردار حیاتی هماهنگی های ویژه ای انجام داد که اگر این سردار هشت سال دفاع مقدس نبود این فیلم به سرانجام نمی رسید.

صادق دقیقی در پایان با اشاره به داستان این فیلم سینمایی گفت: داستان «تا آمدن احمد» در سال ۱۳۶۵ اتفاق می افتد و روایتگر یک خانواده شهید در جزیره خارک است. در این فیلم احمد از نیروهای جمعیت حلال احمر است که شهید می شود اما خانواده او فکر می کنند که هنوز زنده است و دنبال او می گردند.

در این فیلم سینمایی افسر اسدی، پرهام دلدار، مهدی فقیه، بهرام ابراهیم زاده، جواد پولادی و ونوس حسنی کاملی بازی می کنند.


پروانه مرزبان تهیه کننده، عبدالجبار دلدار نویسنده، عباس عمرانی،عبدالجبار دلدار بازنویسی فیلمنامه، فریدون شیردل مدیر فیلمبرداری، مسیح سراج مدیر صدابرداری، میثم حسن لو تدوین از جمله عوامل این فیلم سینمایی هستند.

فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» پیش از این با نام «بهار در پاییز» پروانه ساخت دریافت کرد و فیلمبرداری خود را در تاریخ ۲۱ خردادماه آغاز کرد.

منبع:mehrnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.