چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۲

نایب‌رئیس جامعه معلولان استان زنجان گفت: ایجاد صنعت گردشگری در هر منطقه چون درآمد به دنبال دارد، فرصت اشتغال‌‎ نیز برای معلولان مهیا…

نایب‌رئیس جامعه معلولان استان زنجان گفت: ایجاد صنعت گردشگری در هر منطقه چون درآمد به دنبال دارد، فرصت اشتغال‌‎ نیز برای معلولان مهیا می‌کند.

“جواد بهرامی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، اظهار کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر کشور ما جزء کشورهای در حال توسعه است، طبیعتا شهر ما نیز از این امر مستثنی نیست. در کشورهای توسعه‌یافته، توسعه به معنی سرمایه‌گذاری در جذب گردشگر و کسب درآمد و اشتغال‎زایی است که به آن صادرات نامریی یا صنعت بدون دود نیز می‎گویند.

وی با اشاره به بیانات ریاست‌جمهوری در جلسات مناظره قبل از انتخابات در این حوزه، تصریح کرد: رئیس‌جمهور نیز توجه ویژه‌ای به توسعه گردشگری دارد، چرا که از این طریق ما می‎توانیم در مصرف ذخایر زیرزمینی صرفه‌جویی کنیم، زیرا ما در قبال نسل‎های آینده در مورد ذخایر خدادادی باید پاسخ‌گو باشیم، همان‌گونه که ما نسل‎های قبل از خود را در مواجهه با مشکلات زیرسئوال می‌بریم ما نباید خودخواهانه رفتار کنیم و چون منابع‌طبیعی را در اختیار داریم باید با برنامه‌ریزی استفاده و برای نسل‎های آینده حفظ کنیم.

این مسئول عنوان کرد: در همین راستا، کمترین انتظاری که یک معلول با توانایی ذهنی و فکری می‎تواند داشته باشد این است که در کنار سایر اقشار جامعه و پایاپای آن‌ها در توسعه و پیشرفت جامعه سهیم باشند اما متاسفانه توانایی جسمی بر توانایی عقلی سایه انداخته و مانع همراهی و خدمت‌گزاری این افراد، پیشرفت جامعه شده است که انتظار داریم با فرهنگ‌سازی صحیح در این راستا گام برداریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.