سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۲

به گزارش ایرنا، محمد رضا باهنر که عصر دوشنبه برای حضور در آیین تجلیل از معلمان نمونه وارد شهرستان قیر وکارزین شد ،…

به گزارش ایرنا، محمد رضا باهنر که عصر دوشنبه برای حضور در آیین تجلیل از معلمان نمونه وارد شهرستان قیر وکارزین شد ، اظهار داشت : موضوع محاسبه تعرفه گرمسیری از طرف نماینده این حوزه انتخابیه پیگری شده و به زودی در صحن طرح و مصوب خواهد شد تا نرخ برق در این حوزه انتخابیه از تخفیف های مناطق گرمسیری برخوردار شوند.

وی با اشاره به رسالت سنگین حرفه معلمی در تربیت مدیران آینده این جامعه ، وضعیت معیشتی و حقوقی معلمان را نامطلوب خواند و خواستار توجه به رفاه هر چه بیشتر این قشر از جامعه شد.

باهنر با اشاره به دیدار اخیرش از فراشبند و قیر و کارزین اظهار داشت :این مناطق از ظرفیتها و ذخایر خوبی برخودار می باشند که متاسفانه تاکنون ناشناخته مانده اند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده می طلبد تا با تلاش و همکاری و همدلی بیشتر کارها و امورات را به جلو برده تا بتوانیم با تمام توان در خدمت مردم باشیم.

وی گفت :همه وابستگی ما به صنعت نفت و گاز است و یک چهارم نفت و گازی که تولید می کنیم را می فروشیم و سه چهارم آن در کشور مصرف می شود که اصلا زیبنده نیست .

باهنر بیان داشت : با توجه به خشکسالی های اخیر باید در بخش کشاورزی مدیریت کرده و به سمت آبیاری تحت فشار برویم تا این پتانسیل موجود را از دست ندهیم.

نماینده مردم فیروزاباد در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین گفت :برای توسعه همه جانبه جامعه لازم است تا عزت و شوکت و کرامت معلمان به عنوان فرهنگسازان اصلی جامعه نیز ارتقا یابد.

نادر فریدونی افزود: وضعیت معیشتی معلمان نامطلوب بوده و باید طوری باشد تا انها بجز تعلیم و تربیت دانش اموزان دغدغه مالی و معیشتی نداشته باشند.

در این آیین از 15معلم نمونه استانی شهرستان قیر و کارزین تجلیل و با هدایایی به رسم یادبود از آنها تقدیر شد.

شهرستان قیر وکارزین به مرکزیت قیر در 169کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.ک/2

7381/ 667

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.