جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۵

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی اصفهان گفت: نباید بر روی مسائل بی‌خود حساس شویم، بلکه باید بر روی مسائل مهم که…

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی اصفهان گفت: نباید بر روی مسائل بی‌خود حساس شویم، بلکه باید بر روی مسائل مهم که گاهی انحراف از دین است حساس باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی اصفهان، «سیدیوسف طباطبایی‌نژاد» ظهر امروز(جمعه 24 مردادماه) در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور در هفته‌ی جاری و بیان لفظ جهنم اظهار کرد: ما نباید بر روی این چیزهای بی‌خود حساس شویم، بلکه باید بر روی مسائل مهم که گاهی انحراف از دین است حساس باشیم. رئیس‌جمهور هم سپس پاسخ دادند که این جملات را خطاب به تخریب‌گران گفته‌اند که البته ما هم گاهی در سخنان خود الفاظی را به کار می‌بریم.

وی خطاب به روحانی افزود: اگرچه ما هم به کسانی که قصد تخریب نظام و دولت را داشته باشند بد می‌گوییم اما اشتباهات دولت را هم باید بگوییم و جایی که از دین منحرف می‌شود آن را تذکر دهیم. بعنوان مثال امروز نماد دینداری زنان حجاب، عفاف و پاکدامنی آنهاست که دولت در این زمینه کوتاهی کرده است.

امام جمعه‌ی اصفهان افزود: نه اینکه بگوئیم خود رئیس‌جمهور در مسأله حجاب کوتاه می‌آید بلکه وزرای آن کوتاه می‌آیند و حتی وزیر ارشاد در جایی گفته «من با تفکیک جنسیتی مخالفم» خب چرا مخالفی؟ مخالفت تو مخالفت با اسلام است.

وی به تصمیم یکی از دانشگاه‌های استان به جداسازی روزهای هفته که سه روز کلاس‌های دختران باشد و سه روز کلاس‌های پسران اشاره و خاطرنشان کرد: اگر اسلامی هم نخواهیم بحث کنیم عقلانی این است که وقت یک دانشجو را در طول هفته بی‌خود نگیریم که هر روز برای یک کلاس به دانشگاه بیاید بلکه همه‌ی کلاس‌های او را در سه روز جمع کنیم تا سه روز دیگر را در اختیار خانواده و تحصیلات خود باشد اما می‌بینیم که از مرکز دلیل و فلسفه این حرکت را از دانشگاه می‌خواهند در حالی که باید شما علت مختلط بودن را بگوئید، جداسازی که یک حرکت کاملاً اسلامی است.

طباطبایی‌نژاد یادآور شد: اینها درس خود را در آمریکا خواند‌ اند اسلام خود را هم از آمریکا گرفته‌اند؟ این همان اسلام آمریکایی است که حضرت امام از آن می‌ترسید، حرف اسلامی است اما عمل فرد اسلامی نیست. بنی‌عباس و بنی‌امیه هم اینگونه بودند، نماز جمعه هم می‌خواندند و این دلیل نمی‌شود که چون فردی در جمهوری اسلامی وزیر و مسئول است رفتار اسلامی دارد بلکه باید عملش اسلامی باشد.

وی تصریح کرد: ما باید از بقیه دانشگاه‌ها بپرسیم چرا شما جداسازی نمی‌کنید نه اینکه از دانشگاهی که این حرکت خوب را انجام می‌دهد دلیل بخواهیم. من یک زمانی به دکتر جاسبی هم گفتم که در یکی از دانشگاه‌ها دانشجوی دختر و پسر از هم جدا هستند بقیه را هم جداسازی کنیم و او جواب داد که همان هم دانشجوهایش اعتراض دارند ! بله دانشجوها خودشان می‌خواهند کلاس‌ها مختلط باشد.

وی تصریح کرد: این موضوعات است که مهم است و باید نسبت به آن حساس باشیم و تذکر دهیم مگر نه به کار بردن لفظ جهنم که ما هم در سخنان خود گاهی الفاظی را به کار می‌بریم و نباید نسبت به این چیزهای بی‌خود حساس شویم.

امام جمعه‌ی اصفهان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جایگاه دنیا در آیات و روایات گفت: دنیا تنها جایی است که برای تجارت آخرت دیده شده است و می‌توان برای تجارت در آخرت از آن استفاده کرد و دنیا جای هبوط وحی خدا و نزول برکات اوست.

پول و ریاست خوب است به شرط آنکه به دست عاقل بیفتد

وی با اشاره به دیدگاه‌های دیگران نسبت به دنیا گفت: عده‌ای دنیا را ذاتاً بد می‌دانند که این حرف غلطی است، چون دنیا از آسمان و زمین و خورشید و … تشکیل شده که خدا به آنها قسم خورده و نشان از اهمیت آنها دارد و برخی دیگر نیز معتقدند دنیا ذاتاً خوب است اما دوست داشتن آن خوب نیست که این هم حرف اشتباهی است، چون محبت میان زن و شوهر را خداوند در دل انسان قرار داده است و پول و ریاست را نیز باید دوست داشت، چون با این دو می‌توان به مردم خدمت کرد به شرط اینکه به دست انسان عاقل بیفتد.

وی در ادامه با تسلیت درگذشت عده‌ای از هم‌وطنان در سانحه‌ی سقوط هواپیما در هفته‌ی جاری از رئیس‌جمهور بابت صدور دستور توقف پرواز هواپیماهای ایران 140 تشکر کرد و گفت: متأسفانه برخی از این هواپیماها تولید داخل هستند.

امام جمعه‌ی اصفهان در ادامه به بیان برخی سخنان حضرت امام در خصوص اسرا بمناسبت سالروز بازگشت اسرا از عراق پرداخت و گفت: اسرای ما مقامی دارند که باید به مقام انها غبطه بخوریم.

از کودتای 28 مرداد درس بگیریم

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان اصفهان با اشاره به کودتای 28 مرداد 1332 خاطرنشان کرد: ما باید از این کودتا درس بگیریم که وقتی مصدق خیال کرد از حمایت روحانیت بی‌نیاز است و هم‌چون برخی از امروزی‌ها به‌دنبال جدایی دین از سیاست بود و آیت‌الله کاشانی را خانه‌نشین کرد آمریکا و انگلیس در اقدامی مشترک و طی یک کودتا شاه خائن را به کشور برگرداندند و بیست و چند سال شاه و هم‌پیمانان آمریکا در کشور حکومت کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *