یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۷

محمد باقر بهشتی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: اقتصاد استان به تبعیت از کشور گرفتار وضعیت رکود تورمی است و گریز…

محمد باقر بهشتی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: اقتصاد استان به تبعیت از کشور گرفتار وضعیت رکود تورمی است و گریز از این وضعیت با جذب سرمایه گذاری ممکن خواهد بود.

وی تاکید کرد: با این وجود حمایت از سرمایه گذار در صورتی که به ثروت اندوزی تبدیل شود به تولید لطمه وارد خواهد ساخت.

به گفته بهشتی سرمایه گذار زمانی اقدام به فعالیت خواهد کرد که در فضای اداری و حمایتی اطمینان لازم را کسب کند.

معاون برنامه ریزی استاندار معتقد است این اعتماد زمینه ای فراهم می شود که دغدغه سرمایه گذار شنیده شود و نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی به ضرورت تشویق بانک به حمایت از سرمایه گذاران استان تاکید کرد و افزود: وظیفه بانک این است که پس انداز مردم را در اختیار سرمایه گذار جهت رونق تولید قرار دهد.

بهشتی تاکید دارد که باید دیدگاه جامعه نسبت به سرمایه گذار تلطیف شده و تمامی نهادها این قشر را کلید توسعه بدانند.

معاون برنامه ریزی استاندار عنوان کرد: در گفتگوی بخش خصوصی و دولت تعاملات دو بخش برای یافتن راهکار هایی برای توسعه و نحوه حمایت از سرمایه گذاران طرح می شود.

قوانین بومی سازی شود

وی با بیان اینکه اقتصاد استان هم متاثر از مشکلات کشوری و هم استانی است، اضافه کرد: در برخی مواقع سرمایه گذار به دلیل بوروکراسی بد اداری نمی تواند فعالیت کند.

بهشتی دیگر مانع فعالیت سرمایه گذاری را قوانین مخل دانست و افزود: در حال حاضر سیستم قانون گذاری قانون یکسان برای تمامی مناطق و استان ها ارائه می دهد.

معاون برنامه ریزی استاندار اضافه کرد: این در حالی است که هر استان مشکلات مختص به خود را داشته و یکسان بودن قوانین دردی را دوا نکرده است.

وی به تغییر قوانین تاکید کرد و افزود: قوانین باید به نفع مردم تفسیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *