شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا نقدی، در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا نقدی، در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمنان در عرصه‌های مختلف به خصوص ماهواره‌ها و فضای مجازی ابراز داشت: امروز بیش از ۴ هزار شبکه ماهواره‌ای مشغول پخش برنامه هستند که تعداد ۱۲۰ شبکه به زبان فارسی برنامه پخش می‌کنند و در تمامی این برنامه‌های هدفشان حمله به مبانی اعتقادی و دینی جامعه است تا بتوانند از این طریق فساد را در کشور رواج دهند.

وی اظهار داشت: دشمنان در راستای ترویج فساد در جامعه از هرگونه اقدامی فروگذار نمی‌کنند و در این مسیر با نقشه‌ها و توطئه‌های خود و ابتکاراتی که به صورت روزانه با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله موارد مخدر، عرفان‌های دروغین و کاذب و خانه‌های فساد دنبال می‌کند می‌خواهند جوانان ما را از مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی منحرف کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با بیان اینکه امروز در جنگ نرم با دشمنان هستیم و در این عرصه نیز نباید کوتاه بیاییم و به امدادهای غیبی الهی باید امیدوار باشیم، افزود: در دروان دفاع مقدس نیز عده‌ای معتقد بودند که نمی‌شود جنگید ولی امام راحل صبور بودند و همین پایداری و استقامت موجب شد تا در سوم خرداد خرمشهر آزاد شود.

وی تاکید کرد: امروز نیز می‌توان با همین بضاعتی که در عرصه جنگ نرم داریم وارد میدان مبارزه با دشمنان شویم و باید بدانیم پیامی که ما آن را دنبال می‌کنیم ناشی از فطرت انسان‌ها است و در این عرصه نباید ناامیدی به خود راه دهیم هر چند که آن‌ها هزاران رسانه مختلف هم داشته باشند.

نباید در مقابل فرهنگ غربی وادادگی نشان داد

سردار نقدی با بیان اینکه امروز برخی‌ها می‌گویند جامعه از دیدن زنان زیبارو محروم شده‌ است که باید به آنان گفت که این چه حرف‌هایی است که می‌زنید، افزود: نباید در مقابل فرهنگ غربی وادادگی نشان داد چرا که این امر معنایی ندارد و در این زمینه باید از حماسه آزاد سازی خرمشهر درس بگیریم و بدانیم در صورتی که پایداری را در پیش بگیریم، امداد و یاری الهی نیز با ما همراه خواهد بود.

وی در ادامه گفت: امروز شاهدیم که دشمنان میلیارد‌ها دلار در سوریه علیه دولت و ملت سوریه خرج می‌کنند اما دست اعجاز الهی را در این عرصه می‌بینیم که با وجود تمام فشار‌ها و توطئه‌ها؛ آنان در برابر مقاومت اسلامی سوریه شکست خورده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با بیان اینکه امروز در عرصه مبارزه اقتصادی نیز باید اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار دهیم افزود: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب مسائل و مشکلاتی که در عرصه اقتصاد کشور وجود دارد را نباید به تحریم‌ها و مذاکرات هسته‌ای گره بزنیم و در این راستا باید از ظرفیت‌های سرشار داخلی استفاده کنیم.

امروز شاهد افول قدرت نظامی و اقتصادی آمریکا هستیم

 وی عنوان کرد: امروز برخی کالا‌ها از خارج کشور وارد می‌شود و مبالغ زیادی در این زمینه صرف می‌شود که باید متخصصان کشور در عرصه‌های مخلف کمر همت ببندند و مایحتاج مردم را در داخل کشور تولید کنند.

نقدی، عنوان کرد: امروز دشمنان به خصوص آمریکا قدرت نظامی دوران گذشته را ندارد و با مشکلات متعددی روبه رو است و ما در زمانی که آمریکا قدرت اول جهان بود در مقابل زیاده خواهی‌های او ایستادگی کردیم و پیروز شدیم چه رسد به امروز که شاهد افول قدرت نظامی و اقتصادی آمریکا و هم پیمانانش هستیم.

وی در ادامه گفت: در سالهای دفاع مقدس نظام نوپای جمهوری اسلامی در یک طرف و تمامی ابرقدرت‌ها جهان در طرف دیگر قرار داشتند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، عنوان کرد: برای آزادسازی خرمشهر از دست عراقی‌های متجاوز، عملیاتی صورت گرفت و ما توانستیم در این علمیات بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ متر مربع از سرزمین‌های ایران اسلامی را از دست دشمنی که غربی‌ها و اروپایی‌ها از او حمایت می‌کردند خارج و آزادسازی کنند.

سردار نقدی، عنوان کرد: در این شرایط هیچ گونه موازنه نظامی در دو طرف جنگ وجود نداشت و در عرصه نظامی دشمن بعثی از همه ابعاد برتری داشت و ما معتقدیم که جز قدرت الهی عامل دیگری موجب این پیروزی نبود.

وی ادامه داد: دست خداوند در تمامی مراحل عملیات گسترده بیت المقدس دیده می‌شود و رزمندگان اسلام توانستند با تکیه بر نیروی ایمان و اخلاص خود در برابر دشمنی که قدرت‌های جهان از وی حمایت و پشتیبانی می‌کردند به پیروزی دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.