یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۱

امام جمعه‌ی مشهد گفت: دشمنان ما جریان آموزش‌های آکادمیک را به شکلی طراحی کردند تا بر ما مسلط شوند. به گزارش گروه دریافت…

امام جمعه‌ی مشهد گفت: دشمنان ما جریان آموزش‌های آکادمیک را به شکلی طراحی کردند تا بر ما مسلط شوند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ی خراسان، آْیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» در گردهمایی ائمه‌ی جمعه خراسان‌رضوی که در اداره‌کل سازمان فنی و حرفه‌ای خراسان‌رضوی برگزار شد، اظهار کرد: نبود ارتباط بین بخش آموزش با صنعت، خدمات و کشاورزی سبب شده است که افراد تحصیلکرده فاقد مهارت لازم برای اشتغال باشند.

وی با اشاره به توطئه دشمن در بخش آموزش تصریح کرد: دشمنان ما جریان آموزش‌های آکادمیک را به این شکل طراحی کردند تا بر ما مسلط شوند و نیروهای پرورش یافته نتواند ظرفیت‌های خود را در عرصه کشور به منصه ظهور برساند، این امر سبب شده است با گذشت 35 سال پس از پیروزی انقلاب هم نتوانیم در عرصه‌های آموزشی این مشکل را برطرف کنیم و ارتباط را لازم بین بخش آموزش و اجرا برقرار کنیم.

علم‌الهدی افزود: فقط در یک مجموعه یعنی دانشگاه امام صادق(ع) این موضوع مد نظر قرار گرفته و اجرایی شده است در این دانشگاه مبنا را پرورش نیروی انسانی برای انقلاب قرار دادیم و امروز شاهدیم بخش عمده‌ی بدنه‌ی کارشناسی و مدیریت نظام توسط دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) اداره می‌شود، از این‌رو در آموزش باید نیاز جامعه و کاربرد نیروها مورد نظر قرار گیرد و تعلیم و تربیت به تناسب آن تعیین شود.

وی افزود: در این میان ضرورت مهارت‌آموزی و توجه به آن در راستای رسالتی که در بیان مدیریت جهادی در جامعه داریم و نیز تکلیف همگانی و نقش اعضای جامعه در تحقق این هدف مدنظر است و در این راستا گام نخست مهارت‌آموزی است، چون مدیریت جهادی در یک بستر فراگیر جدا از مهارت‌آموزی قابل اجرا نیست.

امام جمعه‌ی مشهد خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب راهکار اجرایی «اقتصاد مقاومتی» و پیشرفته را نیز در قالب مدیریت جهادی و عزم ملی مشخص کردند و ائمه‌ی جمعه بعنوان عوامل و عناصری که موظف هستند راهبرد‌های ایشان را در جامعه ترویج کنند، باید در این راستا و ایجاد فضای فرهنگی مناسب گام بردارند.

وی یادآور شد: بهترین مسیر برای برطرف کردن مشکل بیکاری دعوت به مهارت‌آموزی و هدایت افراد به مراکزی است که امکان پرورش استعداد و مهارت افراد را دارند تا زمینه‌ی اشتغال آنان فراهم شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.