سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۱۱:۴۴

مدیر مرکز تحقیقات و خدمات تخصصی سنگ جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: نبود برندهای مطرح در صنعت سنگ از موانع صادرات در این…

مدیر مرکز تحقیقات و خدمات تخصصی سنگ جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: نبود برندهای مطرح در صنعت سنگ از موانع صادرات در این حوزه است.

قاسم براتی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی برندسازی در صنعت سنگ که به همت این مرکز در جریان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سنگ نیم‌ور برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)- منطقه‌ی مرکزی گفت: یکی از ابزارهای مؤثری که به توسعه صادرات سنگ کمک می‌کند، برندسازی است.

وی افزود : متاسفانه در این زمینه کار خاصی صورت نگرفته است و برای اولین بار در کشور کارگاه آموزشی با این موضوع در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی سنگ نیم‌ور برگزار شده است.

براتی گفت: باید به تدریج به سمت برندسازی حرکت کنیم و با ایجاد برندهای معروف به توسعه صادرات کشور و کاهش صادرات نفتی کمک کنیم.

وی برندسازی را مقوله‌ی مهمی در صادرات عنوان کرد و با بیان اینکه نام تجاری به صنعت هویت می‌دهد و برند ایجاد ثروت می‌کند افزود: ایران در استخراج سنگ رتبه سوم را در جهان دارد، ولی ما در بازارهای جهانی سنگ جزو ده کشور برتر هم نیستیم. در این شرایط برندسازی از ابزارهای مفیدی است که می‌تواند این کمبود را جبران کند.

براتی گفت: ارزش اسمی برند گوگل و اپل که درصدر رتبه‌بندی برندها قرار دارند 300میلیارد دلار است که از بودجه امسال ما بیشتر است‌.

وی گفت: در بازارهای دیگر هم با این مشکل روبرو هستیم، به طوریکه پسته و زعفران ما با برندهای خارجی به فروش می‌رسند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *