چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۵۵

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه «مایینچی شیمبون» ژاپن مدعی شد که ایران فناوری تولید موشک‌های بین‌قاره‌ای بالستیک خود را در اختیار…

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه «مایینچی شیمبون» ژاپن مدعی شد که ایران فناوری تولید موشک‌های بین‌قاره‌ای بالستیک خود را در اختیار کره شمالی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه «مایینچی شیمبون» ژاپن، تصریح کرد که فناوری تولید موشک‌های بین‌قاره‌ای بالستیک ایران در اختیار کره شمالی قرار داده می‌شود و به همین دلیل ایران باید از تولید موشک‌های بین‌قاره‌ای بالستیکی دلسرد شود.

وی در ادامه حرف‌های خود گفت: به همین دلیل، معتقدم که گروه 1+5 باید علاوه بر از بین بردن ظرفیت ایران برای تولید بمب اتم و کلاهک‌های اتمی، این کشور را از تولید موشک‌های بین‌قاره‌ای بالستیکی بازدارند.

وی پیشتر اشاره کرده بود که کره شمالی نیز فناوری خود را در اختیار ایران قرار داده است و گفت که نظر برخی کارشناسان مبنی بر اینکه سطح دانش موشکی ایران و فناوری این کشور از کره شمالی بیشتر است، صحت دارد.

نتانیاهو تأکید کرد که ایران و کره شمالی به یکدیگر کمک می‌کنند و احتمالاً ایران تمامی انواع دستاوردهای فناوری خود را با کره شمالی به اشتراک گذارد.

نتانیاهو روز 12 ماه مه (22 اردیبهشت ماه) با «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن گفت‌وگویی داشت و گفت که ژاپن و اسرائیل رایزنی‌های نزدیکی در خصوص به اشتراک‌گذاری اطلاعات داشته‌اند و این مسئله تعهد به ایجاد نظام همکاری بین مقامات دفاعی توکیو و تل‌آویو را نشان می‌دهد.

وی پیشتر در خصوص توافق میان ایران و 1+5 اینگونه گفته بود که چنین توافقاتی تنها به ایران آزادی و زمان برای تولید سلاح‌های هسته‌ای می‌دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه مینچینی شیمبون اعلام کرد که مخالف هرگونه توافقی است که به ایران امتیازات مهمی دهد.

وی گفت: هدف باید جلوگیری ایران از دستیابی به ظرفیت تولید سلاح‌های هسته‌ای باشد. این چیزی است که ایران در مذاکرات کنونی در تلاش برای دستیابی به آن است. آنها لزوماً خواستار لغو تحریم‌ها و حفظ ظرفیت‌هایشان هستند. اگر چنین چیزی رخ دهد، برآمد آن خیلی بد خواهد بود و وضعیت شبیه کره شمالی به وجود خواهد آمد.

نتانیاهو در پاسخ به این سوال که اگر جمع‌آوری اطلاعات مستقل تأیید کند که پیشرفت هسته‌ای ایران به یک سطح جدی رسیده است، آیا اسرائیل به صورت یکجانبه به ایران حمله خواهد کرد، گفت: من ترجیح می‌دهم قدرت‌های جهان را ترغیب کنم تا به یک توافق خوب برسند.

 نتانیاهو همچنین درباره در خصوص شروط فلسطین برای ازسرگیری مذاکرات سازش خاورمیانه از جمله توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در قلمرو اشغالی گفت: فکر نمی‌کنم پیش‌شرط گذاری ایده خوبی باشد.

وی ادامه داد که ازسرگیری مذاکرات سازش با فلسطینیان تحت چنین شرایطی دشوار خواهد بود.

شرایط جبهه آزادیبخش فلسطین برای ازسرگیری مذاکرات سازش با صهیونیست‌ها شامل، آزاد کردن اسرای فلسطینی است که اسرائیل در پایان ماه مارس آن را به حالت تعلیق درآورد، توقف فعالیت‌های شهرک‌سازی اسرائیلی‌ها در قلمرو فلسطینی‌ها، کشیدن نقشه مرزهای جدید بین اسرائیل و دولت آینده فلسطینیان در بازه زمانی ۳ ماهه می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.