دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۵

دکتر جواد هروی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین فعالیت های صورت گرفته توسط کمیته 5 نفره در خصوص بررسی پرونده…

دکتر جواد هروی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین فعالیت های صورت گرفته توسط کمیته 5 نفره در خصوص بررسی پرونده های بورسیه گفت: این کمیته تا کنون جلساتی را برگزار کرده است متاسفانه تخلفاتی در سن و معدل وجود دارد اما اینکه بگویی همه پرونده ها دچار مشکل بوده، به این صورت نبوده است در بسیاری از موارد تحلیل نادرستی از پرونده ها شده است.

وی ادامه داد: هر کجی و تخلفی که دراین پرونده‌ها صورت گرفته باشد آن را اعلام خواهیم کرد و به این موضوع که حقیقت باید روشن شود تا وزارت علوم و بورسیه بیت المال دو باره جایگاه خود را نزد مردم بدست آورند اعتقاد دارم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود: درحال حاضر یک سری از مستندات در خصوص بورسیه های دوره قبل توسط اعضای کمیته 5 نفره درحال بررسی است یک سری از مستندات نیز مطالعه شده است، آمار ارقام مشخص است مشکل اساسی بر سر تفسیر ضابطه و قانون بوده است.

وی افزود: آخرین نشست در خصوص بورسیه‌ها هفته برگزار شده و نتیجه آن اعلام  می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در دولت فعلی اعلام کرد که پرونده برخی از دانشجویان بورسیه دوره قبل دارای ابهاماتی است این در حالی است که مسئولین سابق وزارت علوم این ادعا را نادرست اعلام کردند و از پرونده بورسیه های غیرقانونی در دوره اصلاحات خبر دادند. برهمین اساس مجلس شورای اسلامی برای تعیین و تکلیف این مساله مسئولان فعلی و مسئولان دوره قبل را در جلسه ای فراخوانده و خواستار توضیحات و مستندات شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *