سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۳

بیست چهارده: از زمان حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در برزیل تا پایان دیدار با بوسنی‌وهرزگوین در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ۲۸…

بیست چهارده: از زمان حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در برزیل تا پایان دیدار با بوسنی‌وهرزگوین در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ۲۸ نمونه تست دوپینگ از بازیکنان تیم ملی گرفته شد. احمد هاشمیان در این خصوص به سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: هر ۳۸ نمونه تست کنترل دوپینگ که از ابتدای تشکیل اردوهای تیم ملی فوتبال تا آخرین مسابقه مقابل بوسنی از بازیکنان ایران گرفته شده و شامل نمونه‌های خون و ادرار بود، طبق اعلام آزمایشگاه منفی اعلام شده است.

وی با اشاره به منفی اعلام شدن تست‌های دوپینگ بازیکنان تیم ملی افزود: این امر مهر تائیدی بر پاک بودن فوتبال کشور از نظر دوپینگ است.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال کشورمان عنوان کرد: بازیکنان کشورمان در رقابت‌های داخلی به شدت تحت مراقبت بوده و با کوچکترین موارد تخلف، برخورد قانونی صورت می‌گرفت. با توجه به حجم نمونه‌گیری‌های انجام شده در سطح لیگ برتر فوتبال کشور و از همه مهم‌تر فرهنگ‌سازی و آموزش مؤثری که به تک تک بازیکنان حاضر در لیگ‌های رده سنی فوتبال کشور ارائه شد، شکر خدا شاهد حضوری پاک از نظر دوپینگ در کلیه رقابت‌های قاره‌ای و جهانی در رشته‌های فوتسال، فوتبال ساحلی، فوتبال و … هستیم.

هاشیمان ادامه داد: افتخارات بزرگی که تیم‌های کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی کسب کرده‌اند و بازی‌های شایسته‌ای که بازیکنان در جام جهانی داشتند، موجبات غرور و افتخار مردم کشور را فراهم شد. همچنین  در کنار این موضوعات رعایت اصول رفتار ورزشی و جوانمردانه را که از جمله آنها عدم استفاده از موارد نیروزاست می‌توان به کارنامه افتخار آمیز فوتبال کشور اضافه کرد.

وی همچنین گفت: امیدوارم با توجه به تلاش‌های شبانه‌روزی که در جهت پاک نگه داشتن محیط فوتبال از پدیده شوم دوپینگ صورت می‌گیرد از این حیث همواره چه در سطوح داخلی و چه قاره‌ای و جهانی سربلند باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.