دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه المسله نتایج شبه نهایی انتخابات عراق را منتشر کرد که بر اساس آن ائتلاف دولت قانون با 99…

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه المسله نتایج شبه نهایی انتخابات عراق را منتشر کرد که بر اساس آن ائتلاف دولت قانون با 99 کرسی اول و به دنبال آن المواطن و الاحرار، متحدون و الوطنیه هستند.

بر اساس شمارش نهایی آراء و آمار سازمانهای ناظر بر انتخابات و تطبیق آن با آمارهای نمایندگان گروههای سیاسی تا امروز یکشنبه 18 ماه مه 2014 ائتلاف دولت قانون با 99 کرسی اول، ائتلاف المواطن با 33 کرسی دوم، الاحرار با 28 کرسی سوم، متحدون با 23 کرسی چهارم، الوطنیبه با 21 کرسی پنجم است.

پس از آن حزب دموکرات کردستان با بیست کرسی، اتحادیه میهنی با 18 کرسی، التغییر با هشت کرسی، العربیه با ده کرسی، جریان اصلاح با شش کرسی، ائتلاف مدنی دموکراتیک با سه کرسی، فضیلت با پنج کرسی، دیالی هویت ما با پنج کرسی، الصادقون با سه کرسی، فهرستهای ترکمنی و شعبات ترکمن کرکوک با چهار کرسی، جماعت اسلامی کردستان دو کرسی، ائتلاف العراق دو کرسی، سازندگی و عدالت، البدیل المدنی المستقل، قلعه تکریت، ائتلاف ملی صلاح الدین، کرامه جدید، عرب کرکوک جدید به ترتیب هر کدام یک کرسی به دست آوردند.

همچنین الوفا العراقی عدنان الزرفی دو کرسی، برخی فهرستهای متفرقه پنج کرسی، العربیه کرکوک یک کرسی و فهرستهای کردی در کرکوک هشت کرسی به دست آوردند.

نتایج انتخابات در بغداد به این شرح است: ائتلاف دولت قانون 32 کرسی، الاحرار شش کرسی، الوطنیه هفت کرسی، المواطن پنج کرسی، متحدون چهار کرسی، ائتلاف مدنی یک کرسی، العربیه دو کرسی، جریان اصلاح یک کرسی، الشراکه دو کرسی، النخب دو کرسی، الفضیله دو کرسی، الاصلاح یک، صادقون دو و ائتلاف العراق یک کرسی به دست آوردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *