شنبه، ۱۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۶

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار گلستان تاکید کرد: نتیجه مثبت آمار و اطلاعات داده شده توسط کشاورزان و بهره‌برداران به ماموران طرح سرشماری…

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار گلستان تاکید کرد: نتیجه مثبت آمار و اطلاعات داده شده توسط کشاورزان و بهره‌برداران به ماموران طرح سرشماری به خودشان برمی‌گردد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی مرگدری امروز ( 12 مهر) در سومین جلسه ستاد سرشماری کشاورزی استان افزود: ارائه اطلاعات نادرست توسط کشاورزان و بهره‌برداران آنها در دریافت خدماتی مانند سهمیه کود، سم و تسهیلات دچار مشکل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ذهنیتی از گذشته در مردم بوجود آمده که دادن اطلاعات درباره زندگی‌شان به دولت ممکن است در پرداخت یارانه‌های آنها تاثیر داشته باشد، افزود: این اطلاعات هیچ ارتباطی با سازمان هدفمندی یارانه‌ها ندارد.

مرگدری اظهار کرد: تمامی یارانه‌بگیران بخش کشاورزی با هر تمکن مالی یارانه خود را دریافت می‌کنند و این اطلاعات برای پرداخت یا عدم پرداخت یارانه مورد استفاه قرار نمی‌گیرد.

مدیر اجرای سرشماری کشاورزی استان تأکید کرد: همه باید پای کار باشند و کشاورزان و بهره‌برداران باید در مورد اهمیت سرشماری توجیه شوند تا اطلاعات دقیق و درست ارائه شود.

وی تاکید کرد: سرشماری کشاورزی باید جزء مهمترین، اصلی‌ترین و محوری‌ترین کارهای مدیران جهاد کشاورزی و مراکز خدمات کشاورزی، دهیاران و شوراهای اسلامی، بخشداران و فرمانداران تا اطلاع ثانوی باشد.

وی از مردم، کشاورزان و بهره‌برداران خواست تا اطلاعات صحیح را به ماموران سرشماری ارائه کنند.

مدیر اجرای سرشماری کشاورزی استان از اعضاء ستاد سرشماری خواست دامنه تبلیغات و اطلاع‌رسانی سرشماری فراگیرتر شود و مردم از زبان ائمه جمعه، معتمدین محل، ریش‌سفیدان و دهیاران نسبت به مسئله، اهمیت کار و ارائه اطلاعات درست توجیه شوند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار از صداو سیما هم خواست که برنامه‌ها، میزگردها و نشست‌های تخصصی خود را در مورد ارائه اطلاعات صحیح و درست و اهمیت کشاورزی در معیشت و اقتصاد کشور و استان را افزایش دهد.

مرگدری افزود: در چند روز آینده حضور شخصیت‌های ملی در سطح وزراء و معاونان را در استان شاهد هستیم که مصاحبه و گفتگو با آنان در مورد اهمیت سرشماری می‌تواند تاثیرگذار باشد.

در این جلسه فرمانداران و مدیران جهادکشاورزی استان نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.