دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی میر ابراهیمی عصر دوشنبه در جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب دانشگاه آزاد اسلامی…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی میر ابراهیمی عصر دوشنبه در جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب دانشگاه آزاد اسلامی استان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، کار برای جوانان را مهم دانست و افزود: جوانان جامعه اسلامی امروز نیاز به کمک همه برای نشان دادن راه صحیح به آنان است.

وی همچنین اظهارداشت: در سال فرهنگ، ارزش های اسلامی و انسانی باید بيش از هر زمان مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان گفت: بحث حجاب و عفاف و نوع پوششی که فرد هنگام ورود به دانشگاه دارد باید بر اساس ارزش های دینی و اسلامی باشد.

وی در ادامه توجه به مسئله حجاب و عفاف در دانشگاه ها را مهم دانست و تاکید کرد:  نسبت به پوشش دانشجویان نمی توان بی توجه بود، نحوه پوشش دانشجویان از سوی حوزه فرهنگی واحدها و مراکز آموزشی استان باید نظارت شود.

میر ابراهیمی یادآورشد:  همچنین کمیته های انضباطی در دانشگاه ها باید به این قضیه حساس باشند و به وظایف خود عمل کنند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه با تبریک سالروز میلاد پربرکت و مسعود حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان گفت: حضرت علی اکبر (ع) اسوه بزرگ پاکی و مردانگی و چراغی روشن برای هدایت نسل جوان امروز است.

حجت الاسلام علی کریمیان افزود: شخصیت اجتماعی حضرت علی اکبر (ع) اسوه ای بی بدیل برای نسل امروز است نسلی که به دنبال الگو حرکت می کند تا بتواند با تاسی از آن به عالیترین مدارج انسانی برسد.

وی همچنین تبیین ابعاد وجودی شخصیتی چون حضرت علی اکبر (ع) به نسل جوان را ضرورتی انکارناپذیر خواند و اظهارداشت: این عمل باعث می شود تا جوانان از غرق شدن در منجلاب دشمنان در امان و محفوظ بمانند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی گیلان  با بیان اینکه دین اسلام ذخایر ارزشمندی دارد که می تواند موجب تعالی جامعه و نسل جوان شود، گفت: خانواده ها به ویژه قشر جوان انس بیشتری با ائمه اطهار (ع) داشته و سیره و سبک زندگی آنها را مورد مطالعه قرار دهند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت حفظ حجاب در جامعه افزود: حجاب برای جوانان محدودیت نبوده بلکه مصونیتی است که انسان‌ ها را از گزند ناهنجاری‌ ها حفظ می‌ کند.

کریمیان بیان داشت: جامعه غرب برای مبارزه با اسلام اصیل و پویا، حجاب را محدودیت برشمرده تا ارزش ‌ها و کرامات والای آدمی را از بین برده و انسان را موجودی فقط مادی قلمداد کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و رئیس کار گروه حجاب و عفاف استان هم ضمن تبریک روز جوان گفت: دشمن امروز از راه های مختلفی درصدد است تا برای وارد کردن ضربه به پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اقدام کند.

علیرضا امیر تیموری افزود: دشمن می خواهد مروج بی فرهنگی در جامعه اسلامی باشد از اینرو می طلبد همه در مقابل این هجمه دشمن بایستند.

وی همچنین با مهم شمردن هجمه های دشمنان انقلاب اظهارداشت: این هجمه وسیع فرهنگی در جامعه وجود دارد بنابراین باید نظارت و دقت کافی در مقابل این هجمه ها از سوی مسئولان دفاتر فرهنگی در واحدهای دانشگاهی استان انجام گیرد.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان به بحث حجاب و عفاف در واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان اشاره کرد و گفت: توجه به بحث حجاب و عفاف در دانشگاه ها فقط توجه به پوشش نیست بلکه توجه به اخلاق، نجابت، پاکی و پاکیزگی را هم شامل خواهد شد.

وی تصریح کرد:  فقط نباید به دانشجویان توجه کرد بلکه اعضای هیئت علمی هم باید مورد توجه قرار گیرند.

نائب رئیس کار گروه حجاب و عفاف دانشگاه های آزاد اسلامی استان و رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد رشت نیز در این نشست گفت: با توجه به فرمایشات امامان معصوم (ع) پوشش و حجاب اسلامی در واقع تجلی فرهنگ و باور انسان است.

مظاهر زمانی افزود: همه در بحث حجاب باید مراقبت بیشتری داشته باشند به ویژه خانواده‌ ها که باید با دغدغه بیشتری در راستای بهبود وضعیت حجاب اهتمام ورزند.

وی در ادامه بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ اسلامی در جامعه تاکید کرد و یادآورشد:  فرهنگ غربی نباید در بین جوانان و خانواده‌ ها رسوخ پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب دانشگاه آزاد اسلامی استان با حضور مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و رؤسای دفاتر فرهنگ اسلامی واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه های آزاد اسلامی گیلان در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی استان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.