یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۴

مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: ساخت واحد تولید مصالح از نخاله‌های ساختمانی کرج در دستور کار قرار دارد. «حسین محمدی»، در گفت‌وگو…

مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: ساخت واحد تولید مصالح از نخاله‌های ساختمانی کرج در دستور کار قرار دارد.

«حسین محمدی»، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در البرز، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: به علت رونق ساخت و ساز ساختمان در کرج این شهر به لحاظ سرانه‌ی تولید مصالح ساختمانی در رتبه‌ی اول کشور قرار دارد.

وی افزود: روزانه 10 هزار تن نخاله از تخریب بافت‌های فرسوده در کرج تولید می‌شود و در محل تخلیه‌ی نخاله‌های ساختمانی حصار تخلیه می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان البرز خاطرنشان کرد: این محل قدمتی 40 ساله دارد و حجم عظیم نخاله‌های تخلیه شده در این محل همه‌ی دره‌های این منطقه را پوشانده و به تپه تبدیل کرده است.

محمدی ادامه داد: در نظر داریم با سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومانی و با بهره‌گیری از تکنولوژی کشور چین یک واحد بازیافت نخاله‌ی ساختمانی در این محل احداث کنیم تا بدین ترتیب 30 درصد نخاله تولیدی کرج بازیافت و به مصالح ساختمانی تبدیل شوند.

وی افزود: طرح دیگری که در دستور کار قرار دارد، مکان‌یابی محل جدید تخلیه‌ی نخاله با همکاری شهرداری، امور آب و منابع طبیعی است تا نخاله جدیدی به محل تخلیه حصار اضافه نشده و به مرور زمان همه‌ی نخاله‌هایی موجود بازیافت شود.

مدیرکل محیط زیست استان البرز خاطرنشان کرد: پوشش تپه‌های نخاله شکل گرفته در این محل به‌وسیله خاک نباتی و ایجاد فضای سبز نیز از طرح‌های در دست بررسی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *