پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی صالحی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت: این…

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی صالحی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت: این جلسه با هدف برنامه ریزی مناسب برای گرامیداشت هفته جوان برگزار شده که امیدواریم بتوانیم رضایت این گروه را تامین کنیم.

وی بیان کرد: یکی از اهداف مهم این ستاد شناسایی نیازهای جوانان است که در سال گذشته با پیگیری و حمایت های مسئولان حدود دو هزار واحد مسکن مهر به جوانان اختصاص داده شد.

صالحی تصریح کرد: جشنواره حضرت علی اکبر(ع) از برنامه های بسیار تاثیر گذار در هفته گرامیداشت هفته جوان است که برای نخستین بار در سطح شهرستان برگزار می شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گفت: 27 عنوان و شاخصه برای شناسایی جوانان نخبه مشخص شده که جوانان با پرکردن فرم های مورد نظر در صورت داشتن شرایط لازم به عنوان نخبه شهرستان معرفی می شوند.

در ادامه این جلسه فرزاد جهانگرد مدیر کمیته امداد شهرستان آبیک گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در طول سال برنامه های آموزشی را با هدف توانمندسازی جوانان برگزار می کند.

وی اظهار داشت: 50 جوان نخبه را در سطح شهرستان آبیک شناسایی کرده ایم که ضمن برگزاری جلسه هفتگی با مسئولان نخبه استانی گام خوبی برای بررسی مسائل مربوط به جوانان برداشته شده است.

جهانگرد بیان کرد: از مجموع 50 نخبه شهرستان تعداد پنج نفر به عنوان نخبه کشوری معرفی شده اند که با اختراعات بسیار ارزشمند در زمینه پزشکی و انرژی توانسته اند شاخص های کشوری را کسب کنند و ما هم تلاش می کنیم حمایت لازم را انجام دهیم.

در ادامه چند نفر از نخبگان شهرستان دیدگاه ها و مشکلات خود را مطرح کردند.

مصطفی محمدی نخبه تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: نخبه فقط نیازمند تشویق، جایزه و لوح تقدیر نیست بلکه از مسئولان انتظار داریم با جدیت بیشتر به مشکلات ما رسیدگی کنند.

وی برنامه ریزی ضعیف و کمبود بودجه را از آسیب های مهم این حوزه داسنت و خواستار حمایت از نخبگان شد.

محمدی تصریح کرد: در طرح تربیت افسران جنگ نرم 50 وبلاگ و 10 وب سایت دینی و اعتقادی در سال 90 توسط جوانان شهرستان آبیک طراحی شد.

این مسئول تصریح کرد: 300 کارگاه آموزشی در خصوص فضای مجازی و سایبری با اعتبار سه میلیون تومان برگزار شد که 300 نفر در این کارگاه های وبلگ و سایت آموزش دیدند و در حال حاضر در این زمینه فعالیت می کنند.

محمدی گفت: برای گسترش کار در حوزه فضای مجازی در سال 91 به 20 میلیون تومان بودجه برای خرید سرور نیاز داشتیم اما به دلیل کمبود بودجه با این طرح مخالفت شد.

وی تأکید کرد: در صورت تأمین اعتبار لازم تا پنج سال آینده شهرستان آبیک را به قطب سایبری فرهنگی کشور تبدیل خواهیم کرد.

زهره مرادی پویا از نخبگان صنایع دستی شهرستان آبیک هم در این جلسه اظهارداشت: یک واحد شرکت تعاونی برای آموزش و توانمند سازی زنان شهرستان تأسیس کرده ایم که تاکنون 100 نفر در این تعاونی آموزش دیده اند.

مرادی پویا به کمبود بودجه نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بخاطر کمبود بودجه در زمینه جذب افراد و دوره های آموزشی مشکل داریم و فضای موجود نیز جوابگوی نیاز فعلی نیست.

وی پیشنهاد کرد بازارچه صنایع دستی برای معرفی و فروش محصولات تولید شده در شهرستان آبیک راه اندازی شود.

محمد نریمانی نخبه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک هم گفت:از سال 89 محموعه انجمن قاریان شهرستان آبیک را راه اندازی کردیم و با آموزش جوانان، توانستیم رتبه های استانی و کشوری خوبی را کسب کنیم به طوری که علی محمدی یکی از قاریان شهرستان توانست مقام نخست کشوری را بدست آورد.

وی به آسیب های اجتماعی ترویج موسیقی غربی در بین جوانان اشاره کرد و افزود: با معرفی موسیقی اصیل ایرانی می توانیم از انحرافی که با گسترش موسیقی غربی در جامعه بوجود می آید جلوگیری کرد.

نریمانی ایجاد مرکز فرهنگی و هنری جامع را به مسئولان پیشنهاد داد و تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از برنامه های فرهنگی و هنری ابلاغ می شود اما برخی از آنها قابل اجرا نیستند لذا می توانیم با ایجاد چنین مراکزی برنامه هایی که اجرایی باشد را در دستور کار قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.