پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۶

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از نخبگان و جوانان آذربایجان غربی با بیان اینکه نخبگان و…

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از نخبگان و جوانان آذربایجان غربی با بیان اینکه نخبگان و جوانان بهترین سرمایه برای کشور هستند افزود: جامعه باید از این ظرفیتها و سرمایه ها به شکل مطلوبی استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه امروز عرصه باید برای فعالیت جوانان آماده شود گفت: اعتماد به نخبگان و جوانان مهمترین مولفه ای است که می تواند در رشد و ترقی کشور نقش مهمی ایفا کند.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: امروز باید کارها به دست جوانان سپرده شود تا شاهد نتیجه مطلوبی در جامعه بوده و همپای جهان امروز حرکت کنیم.

وی دوران جوانی را بهترین فرصت برای خودسازی بیان کرد و افزود: دوران جوانی زمان مناسبی برای خود سازی و رسیدن به تعالی است.

حجت الاسلام قریشی همچنین اضافه کرد: انسانها از نظر استعداد و توانایی با هم متفاوت هستند و همین تفاوت باعث می شود بعضی از آنها به درجات بالای موفقیت رسیده و برخی دیگر تنها زندگی عادی را طی کنند.

وی یادآور شد: داشتن خانواده ای که دارای توان مالی مناسب و از طرف دیگر صاحب ارزشهای اخلاقی بالایی است باعث خواهد شد فرزندی که در این خانواده متولد می شود بتواند استعدادهای خود را بروز داده و به مرحله بزرگی از موفقیت برسد.

حجت الاسلام قریشی اهمیت خانواده در تربیت فرزند را مورد تاکید قرار داد و افزود: فرزندی که در خانواده نابسامان متولد می شود اگر دارای استعداد و توانایی بالایی هم باشد همین نابسامان بودن خانواده و بی مسئولیتی والدین هرگز اجازه نخواهند داد این کودک توان و استعداد خود را نشان دهد.

در این دیدار تعدادی از نخبگان مسائل و مشکلات خود را مطرح کرده و پیشنهادات لازم برای هر چه بیشتر پویا شدن جامعه نخبگان ارائه دادند.

این دیدار با اقامه نماز جماعت توسط نخبگان و جوانان حاضر به امامت حجت الاسلام قریشی ادامه یافت.

آذربایجان غربی دارای سه میلیون نفر جمعیت است که یک میلیون نفر از این جمعیت را جوانان 15 تا 29 سال تشکیل می دهند.

8135/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.