چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۰

نخستین کنگره‌ی ملی سلامت غذا(تولید، تبدیل و مصرف)، از امروز(چهارشنبه 23 مهرماه) به مدت دو روز در دانشگاه آزاد کرج برگزار می‌شود. «مریم…

نخستین کنگره‌ی ملی سلامت غذا(تولید، تبدیل و مصرف)، از امروز(چهارشنبه 23 مهرماه) به مدت دو روز در دانشگاه آزاد کرج برگزار می‌شود.

«مریم معرفی»، دبیر اجرایی این کنگره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی البرز، گفت: ارزیابی انطباق و صدور گواهی و نظارت بر اجرای استاندارد، اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی کشاورزی، محصولات ارگانیک، آموزش، رسانه و سلامت غذا، پدافند غیرعامل در حوزه‌ی امنیت غذایی، فودبورن و بیماری‌های حاصل از آن، تکنولوژی بذر، سلامت بذر، دام، طیور ، آبزیان و صنایع وابسته، دامپزشکی، صنایع غذایی امنیت و بهداشت مواد غذایی، علوم خاک و آب، غذا و فرآورده‌های حلال، کاغذ و صنایع بسته‌بندی، گیاه پزشکی و دفع آفات گیاهان دارویی و ادویه‌ای و صنایع وابسته، محصولات باغی، سبزی و صیفی‌جات، محیط‌زیست و توسعه پایدار، مدیریت و اقتصاد کشاورزی، مکانیزاسیون و کشاورزی دقیق، میکروب‌های مفید و مضر در تکنولوژی‌های مربوط به غذا محورهای اصلی این کنگره هستند.

وی افزود: امسال برای اولین بار فرآیند سلامت غذا در مراحل مختلف تولید ومصرف از مزرعه تا بدن انسان در این کنگره بررسی می‌شود.

معرفی در پایان خاطرنشان کرد: مثلث اصلی محورهای این کنگره پزشکی، کشاورزی و محیط‌زیست است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.