سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۹

به گزارش خبرنگار مهر، کیانوش رحمتی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران ورزشی استان، با اعلام این خبر افزود: طرح آکادمی بین المللی که…

به گزارش خبرنگار مهر، کیانوش رحمتی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران ورزشی استان، با اعلام این خبر افزود: طرح آکادمی بین المللی که برای نخستین بار قرار است در ایران اتفاق بیفتد با عنوان “فرهنگستان فوتبال ایران” به پیشنهاد آقای جلالی راه اندازی خواهد شد.

رحمتی افزود: مجید جلالی که یکی از شناخته شده ترین مربیان فوتبال کشور است برای بازدید از آکادمی بین المللی فوتبال و امکانات مجموعه ورزشی شموشک به استان گلستان سفر کرده بود. در این بازدید مسئولان هیات فوتبال استان و شهرستان کردکوی نیز حضور داشتند.

وی تصریح کرد: مجیدخان همواره نگاه ویژه ای به فوتبال و فوتبالیست های شمالی داشته و همواره بر روی خصوصیات فوتبالیست‌های شمالی تاکید کرده است.

ملی پوش سابق فوتبال کشورمان با اعلام اینکه برای عملیاتی کردن این طرح نیازمند حمایت مسئولان هستیم اظهار کرد: برای عملیاتی شدن این طرح بزرگ به حمایت های مسئولان ورزشی و غیرورزشی استان نیاز داریم و باید با آن ها جلساتی برگزار کنیم.

رحمتی در مورد اهداف راه اندازی این آکادمی گفت: برنامه های زیادی در دستور داریم که به عنوان مثال می‌توان به متمرکز کردن بازیکنان شمال کشور در این آکادمی اشاره کرد

وی افزود: بر اساس این طرح همه بازیکنان در هر جای ایران می توانند به طور رایگان به عضویت فرهنگستان در آیند و مربیان همه ساله در طول برگزاری مسابقات توانمندی این بازیکنان را از نزدیک می بینند و بر حسب نیاز تیم خود بازیکنان مورد نظر را انتخاب می کنند.

مالک باشگاه ورزشی شموشک تصریح کرد: مربیان کشور در این مسابقات 3 روزه که در تهران برگزار می شود بازی فوتبالیست‌های رده های سنی نوجوانان و جوانان را مورد بررسی قرار می دهند و دیگر نیازی به تست دادن فوتبالیست ها نیست.

کیانوش رحمتی اضافه کرد: نقطه مرکزی فرهنگستان فوتبال ایران در تهران است و در مناطق شمال شرق، شمال غرب، جنوب شرق و جنوب غرب کشور دارای نمایندگی است و ما نماینده منطقه شمال شرق آن هستیم.

رحمتی با اشاره به اینکه این فرهنگستان به صورت مستقل فعالیت می کند یادآور شد: فرهنگستان هیچ وابستگی به فدراسیون فوتبال و نهادهای دیگر ندارد اما با فدراسیون و آموزش و پرورش همکاری خواهد کرد.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال در مورد ظرفیت فوتبالی مناطق شمالی کشور تصریح کرد: در استان های شمالی به طور کلی بیش از 150 فوتبالیست در سطح لیگ برتر و همین تعداد در لیگ دسته یک داریم و به جرات می توان گفت 30 درصد فوتبالیست های کشور شمالی هستند.

وی در خصوص سابقه همکاری با مجید جلالی خاطرنشان کرد: من در سال های 82 و 83 زیر نظر آقای جلالی در تیم پاس تهران بازی می کردم و همراه وی عنوان قهرمانی لیگ برتر در سال 82 را به دست آوردم.

وی افزود: مجید جلالی به لحاظ علمی و فنی جزو مربیان درجه یک کشور ما محسوب می شود و همواره علاقه خاصی به فوتبال در منطقه شمال دارد. وی رییس کانون مربیان فوتبال کشور است و هم اکنون هدایت تیم فوتبال لیگ برتری “سایپا” البرز را بر عهده دارد.

کیانوش رحمتی 35 ساله، سابقه بازی در تیم های استقلال تهران، پاس، سایپا و مس کرمان را در کارنامه دارد و همچنین 9 بازی برای تیم ملی انجام داده است.

قهرماني مسابقات فوتبال غرب آسيا در سال 2008 و عنوان بهترین گلزنی در آن مسابقات به همراه تيم ملي ايران و قهرمانی لیگ برتر به همراه پاس در سال 82 و جام حذفی در سال 91 به همراه استقلال تهران از جمله افتخارات این بازیکن مازندرانی کشورمان است.

وی به طور رسمی 20 روز قبل از دنیای بازیگری فوتبال خداحافظی کرده و به دنبال کسب مدرک آسیایی درجه B مربیگری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *