شنبه، ۲۱ بهمن ۹۶ - ۱۱:۳۲
نخستین استادیوم چوبی جهان

نخستین استادیوم چوبی جهان در حالی در  انگلستان ساخته خواهد شد که طرح مفهومی این استادیوم برنده رقابت های بین المللی در زمینه…

نخستین استادیوم چوبی جهان در حالی در  انگلستان ساخته خواهد شد که طرح مفهومی این استادیوم برنده رقابت های بین المللی در زمینه معماری شده است . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

طرح ساخت یک استادیوم تمام چوبی توسط شرکت ZHA تحت عنوان جنگل سبز روورز ارائه شده است . آنها قصد دارند این مکان ورزشی را در شهر استرود انگلستان بسازند .

طبق گفته آرک دیلی مدیر عامل شرکت ZHA تمامی ساختار اولیه استادیوم از چوب خواهد بود از پایه های اصلی گرفته تا حتی روکش هواکش ها . اما در سقف آن از مواد شفافی به کار خواهد رفت که نور خورشید از آن عبور کرده و به چمن خواهد رسید .

جالب اینجاست که تمامی صندلی های استادیوم هم از چوب خواهد بود اما چون ممکن است آسیب دیده و خراب شوند آنها را از تخته های چوب قابل بازیافت خواهند ساخت اما این ورزشگاه لوکس فقط برای انجام مسابقات ورزشی نیست . اعلام شده در تمامی ایام سال استادیوم برای عموم در دسترس بوده و برنامه های متنوعی در آن برگزار خواهد شد .

در ابتدای کار تنها پنچ هزار صندلی بر روی جایگاه های استادیوم قرار خواهد گرفت اما در فاز دوم ساخت این تعداد به ده هزار صندلی می رسد . پس از این آنها تصمیم می گیرند که آیا امکان بیشتر کردن صندلی ها وجود دارد و یا خیر …

اما در مورد هزینه ساخت استادیوم جنگل سبز روورز صد میلیون پوند در نظر گرفته شده و همچنین صد هکتار زمین از پارک های سازگار با محیط زیست به آن اختصاص داده خواهد شد  و البته بخشی از محیط این ورزشگاه نیز مربوط به فعالیت های علمی-ورزشی و بخشی از آن هم برای فعالیت های هنری اختصاص خواهد یافت . تصاویر و طرح های مفهومی از این استادیوم حقیقتا بسیار لوکس و خیره کننده هستند .

با هم در میهن پست تصاویر دیدنی از نخستین استادیوم چوبی جهان  را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع[/highlight]   dezeen

3 دیدگاه برای “نخستین استادیوم چوبی جهان در انگلستان ساخته خواهد شد”

  1. روزیتا گفت:

    این استادیوم خیلی دیدنیه

  2. شیلا گفت:

    چقد درخت از بین بردن

  3. مجنون لیلی گفت:

    اوه اوه چه استادیومی بشه این…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *