جمعه، ۱۳ مرداد ۹۶ - ۰۹:۳۵
نخستین سلفی فضایینخستین سلفی فضایی

عکس سلفی باز آلدرین ، فضانورد آمریکایی، که 51 سال پیش در فضا گرفته بود، به مزایده گذاشته شده است و پیش‌بینی می‌شود…

عکس سلفی باز آلدرین ، فضانورد آمریکایی، که 51 سال پیش در فضا گرفته بود، به مزایده گذاشته شده است و پیش‌بینی می‌شود که با قیمت بیش از 1200 پوند فروش برود. باز آلدرین نخستین سلفی در فضا را در نوامبر 1966 در ماموریت جمینای 12 گرفته بود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

باز در ماموریتی که پنج ساعت و 30 دقیقه به طول انجامید، این سلفی را از خود گرفت. وی به غیر از اینکه رکورد نخستین عکس سلفی از فضا را به خود اختصاص داده است، به گفته ناسا، اولین فضانوردی است که عملیات راهپیمایی فضایی‌اش را در زیر آب تمرین کرده ‌است. وی همچنین در سال 1969 به همراه نیل آرمسترانگ در اولین سفر انسان به ماه همراه شد.

گفتنی است که این عکس سلفی در ابعاد 25 در 25 سانتی‌متر است و هم‌اکنون به یک کلکسیونر عکس‌های ناسا تعلق دارد که در سال 2015 آن را خرید. ولی قبل از آن با کد NASA/66/69926 در آرشیو ناسا قرار داشت. با این حال هم‌اکنون کلکسیونر تصمیم گرفته است که این عکس را در تاریخ 14 سپتامبر (23 شهریور) با قیمت پایه 1200 پوند به مزایده بگذارد.

نخستین سلفی فضایی

در این عکس، آلدرین که هم‌اکنون 87 سال دارد، تصویر بی‌نظیری از خود ثبت کرده است که در آن هم چشم‌ها و صورتش مشخص است و هم انحنای آبی رنگ زمین به عنوان پیش‌زمینه خیره‌کننده مشاهده می‌شود.

استاد دانشگاه نورث وسترن، دوربینی روی بدنه سفینه فضایی نصب کرده بود که فضانوردان بتوانند با استفاده از اشعه ماورای بنفش از ستاره‌ها عکس بگیرند. این عکس‌ها در تاریکی گرفته می‌شد ولی آلدین هنگامی که شاتل وارد روشنایی روز می‌شد، توانست از خودش چنین عکس زیبایی بگیرد.

 

[highlight]منبع[/highlight]   dailymail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *