دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۳:۵۳

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران( ایزوایکو) گفت: نخستین شناور لندینگ کرافت کاتاماران یک هزار تنی ساخت ایزوایکو، به آب‌اندازی و تحویل…

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران( ایزوایکو) گفت: نخستین شناور لندینگ کرافت کاتاماران یک هزار تنی ساخت ایزوایکو، به آب‌اندازی و تحویل داده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس،«حمید رضائیان‌اصل» پیش از ظهر امروز(دوشنبه پنجم آبان‌ماه) در آئین به آب‌اندازی نخستین شناور لندینگ کرافت کاتاماران ساخت کشور، افزود: این شناور که به سفارش بخش خصوصی و ساخت آن حدود 18 ماه به طول انجامید، 56 متر طول، 18 متر عرض و 450 تن وزن دارد و قادر است 60 خودرو سواری را جابجا کند.

وی ادامه داد: طراحی این شناور یکهزار تنی برای نخستین بار در ایزوایکو انجام شده است و نمونه‌ی مشابه خارجی ندارد.

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران( ایزوایکو) در خصوص مزیت های این شناور گفت: این شناور به گونه‌ای طراحی شده که سرعت و میزان باربری آن حدود 30 درصد نسبت به نمونه‌های مشابه بالاتر است.

رضائیان‌اصل هزینه ساخت این شناور را 60 میلیارد ریال برشمرد و خاطرنشان کرد: ایزوایکو از ابتدای سال تاکنون دو فروند شناور کانتینر بر یخچال‌دار را تحویل داده و این سومین شناوری است که توسط این کشتی‌سازی تحویل می‌شود و امید می‌رود تا پایان سال سه فروند شناور باقی‌مانده طبق برنامه تحویل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *