سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۵

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین مجوز ایجاد مرکز کارآموزی جوارکارگاهی در بخش صنعت خراسان شمالی، با موافقت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی…

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین مجوز ایجاد مرکز کارآموزی جوارکارگاهی در بخش صنعت خراسان شمالی، با موافقت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مجتمع صنعتی اسفراین اعطا شد.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی این اداره کل  در مراسم اعطای مجوز ایجاد مرکز کارآموزی جوارکارگاهی در اسفراین گفت: مرکز کارآموزی جوارکارگاهی مجتومع فولاد اسفراین با هدف آموزش شاغلان در صنایع همگام با فناوری روز جهانی و ارتقای سطح مهارت کارگران با توجه به رویکرد سیاست های اقتصادی کشور ایجاد می شود.

علی قهرمانی صیانت از نیروی کار و ارتقای مهارت کارگران  را از مهمترین اهداف ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزش ضمن کار برشمرد و از  راه اندازی رشته هایی از قبیل پی ال سی درجه 1 و 2، آتش نشان صنعتی، جرثقیل سقفی و تعمیر ماشین آلات برای کارگران، کارکنان و سرپرستان واحدها در مرکز جوار کارگاهی مجتمع صنعتی اسفراین متناسب با نیازهای آموزشی آن مجتمع خبر داد.

اجرای طرح صدقه به نیابت از امام زمان (ع) توسط کمیته امداد خراسان شمالی

به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت امام زمان (ع) کمیته امداد خراسان شمالی طرح صدقه به نیابت از آن حضرت را اجرا می کند.

معاون توسعه شارکتهای مردمی کمیته امداد امام خراسان شمالی درخصوص اقدامات انجام گرفته در این زمینه گفت: از یک ماه گذشته صندوق هایی در محل های مساجد،حسینیه ها وتکایا تعبیه شده اند که بزودی کار جمع آوری نذورات وکمک های مردمی از این صندوق ها آغاز می شود.

برات سلیمی اظهار داشت: با کمک های مردمی گوسفند خریداری وپس از ذبح بین خانواده های نیازمند توزیع می شود.

وی از مردم شریف و ولایتمدار استان خواست تا با اهدای کمک ها و نذورات خود به مساجد و یا به دفاتر این نهاد در سراسر استان در این امر کمیته امداد را یاری کنند.

تمنای وصال از صدای اترک

شبکه رادیویی اترک در چهاردهم خرداد امسال مصادف با سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با ویژه برنامه تمنای وصال میهمان خانه های مردم خراسان شمالی خواهد بود.

این ویژه برنامه به مدت 120 دقیقه و به صورت زنده از ساعت 10 تا 12 روز چهارشنبه چهاردهم خرداد ماه از شبکه رادیویی اترک به روی آنتن می رود.

در این برنامه رادیویی آیتم ارتباط مستقیم با حرم مطهر حضرت امام (ره) و انعکاس حال و هوای مرقد مطهر پیش بینی شده و پخش گزارش های مردمی، حضور کارشناسان مذهبی و سیاسی، پخش صحبتهای حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه بجنورد درباره شخصیت بی بدیل حضرت امام خمینی (ره) ، ارتباط مستقیم با زائران حرم امام خمینی (ره)، معرفی کتاب، گفتگو با خانواده های شهدایی با حضرت امام (ره) دیدار داشته اند، بررسی اشعار و سروده های حضرت امام (ره) ، پخش موسیقی های باکلام و بی کلام متناسب، پوشش گزارشی برنامه ها و مراسم ویژه 14 خرداد از دیگر شهرستانهای استان از دیگر آیتم های ویژه برنامه تمنای وصال در این روز خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.