شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر،شهردار مریوان درحاشیه آیین افتتاحیه نهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان که در پارک تازه تاسیس شانو(تئاتر) برگزار شد در جمع…

به گزارش خبرنگار مهر،شهردار مریوان درحاشیه آیین افتتاحیه نهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان که در پارک تازه تاسیس شانو(تئاتر) برگزار شد در جمع خبرنگاران استان گفت: برای احداث این پارک 25 میلیارد ریال اعتبار از سوی شهرداری هزینه شده است.

فواد کریمی مساحت این پارک را 4 هزار و 300 مترمربع خواند و عنوان کرد: این پارک مجهز به آمفی تئاتر روزابز، روستای نمادین، پارکینگ اختصاصی، نمازخانه، مبلمان شهری،سرویس بهداشتی، تندیس جشنواره تئاتر خیابانی است.

وی اظهارداشت: این پارک هم چنین دارای پیست اسکیت، دوچرخه سواری، زمین فوتبال، بسکتبال، بدمینتون، والیبال و تندیس است.

وی عنوان کرد: تندیس شخصیت های برجسته ادبی هم چون عباس کمندی و مولوی کورد نیز در این پارک نصب شده است.

شهردار مریوان ادامه داد: کلنگ احداث این پارک در هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به زمین زده شد و امسال به بهره برداری رسید.

علاوه برپارک شانو گروه های نمایشی دردریاچه زریبار، تعدادی از مدارس مشخص شده شهر مریوان، محوطه دانشگاه های پیام نور و آزاد این شهر، پادگان شهید عبادت، محوطه زندان، شهرهای کانی دینار و برده ره شه و روستاهای ینگیجه، نی و له ژیر اجرا خواهند داشت.

نهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از امروز شنبه 26 مهرماه با حضور مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان و مدیرک فرهنگ وارشاد اسلامی استان و جمعی از مسئولان شهرستانی آغاز و تا 30 ام مهرماه جاری به طول می انجامد و در طی این چند روز 23 نمایش در بخش آزاد، 5 اثر در بخش آیینی و سنتی، 4 اثر بخش ملل، یک نمایش در بخش کودک و سه نمایش هم در بخش مرور اجرا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *