پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، دبیر نخستین کنگره تخصصی بانکداری الکترونیک ظهر پنجشنبه در نشست برنامه ریزی و هماهنگی این کنگره گفت: کنگره مزبور…

به گزارش خبرنگار مهر، دبیر نخستین کنگره تخصصی بانکداری الکترونیک ظهر پنجشنبه در نشست برنامه ریزی و هماهنگی این کنگره گفت: کنگره مزبور با محوریت معرفی زیر ساخت‌ ها و ابزارهای جدید پرداخت الکترونیک، ارتقای سطح دانش تخصصی مسئولان بانکی در حوزه نظام‌ های پرداخت، بررسی امنيت در بانكداري الكترونيكي، ارتباط دانشگاه و صنعت در خصوص كاربرد فناورى هاى نوين در بانكدارى، فرهنگ سازی بانکداری الکترونیک و غیره در استان برگزار خواهد شد.

مرتضی کاظمیان افزود: این کنگره با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تمامی دانشگاه های سراسر کشور از قبیل دانشگاه تهران، شهید بهشتی، امیرکبیر، علم و صنعت، علامه طباطبایی و دیگر سازمان های مدیریتی، علمی و پژوهشی  و با حضور استادان و متخصصان صاحب نام نظام بانکی کشور آبان ماه سال جاری در رشت برگزار می شود.

وی همچنین در تبیین محور های کنگره تخصصی بانک ها و بانکداری الکترونیک با اشاره به اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری اظهارداشت: محورهای مورد تاکید مقام معظم رهبری، راهبردهایی دائمی و همیشگی به شمار می‌ روند.

دبیر نخستین کنگره تخصصی بانکداری الکترونیک گفت: با فراگیر شدن بانکداری الکترونیکی در دهه ۸۰  می‌ توان گفت این نوع بانکداری، مرحله کودکی خود را پشت سر گذاشته و وارد دوران بلوغ شده است اکنون و با طی شدن این فرآیند، روند رشد این پدیده باید مورد بررسی قرار گیرد و کاستی‌ها و کمبودها یا موانع پیش روی رشد و بالندگی‌اش شناخته و رفع شود و افق‌ های آینده حیاتش ترسیم و نقشه راه حرکتش تدوین شود.

وی افزود: ارائه خدمات جدید بانکداری به مشتریان بدون توجه به بحث بسیار کلیدی فرهنگ سازی معنایی ندارد فرآیندی که باید قبل، حین و پس از هر اقدام فناورانه ای مدنظر قرار گیرد و غفلت از آن می تواند موفق ترین پروژه ها را با تهدید مواجه سازد بنابراین توجه به الزامات و اقتضائات فرهنگ سازی در دوران بلوغ بانکداری الکترونیک از ملاحظات جدی در این کنگره است.

کاظمیان با اشاره به اهمیت روزافزون‌ “شتاب”،‌ “ساتنا” و‌ “پایا” و نقش حیاتی که این زیرساخت‌ها در نظام بانکی و  زندگی روزمره مردم ایفا می‌ کنند، تاکید کرد: این سامانه‌ ها در مجموع بیش از پنج برابر تولید ناخالص ملی را در هر سال انتقال داده و جابجا می‌ کنند.

وی گفت: سامانه‌ های پرداخت کشور به لحاظ ابزاری و کاربری، با عملکردهای بهینه جهانی همترازی می‌ کنند و بانکداری و پرداخت الکترونیکی به بخشی از نیازهای اساسی زندگی روزمره شهروندان تبدیل شده است خدمتی که امروزه در نظام بانکی و حوزه بانکداری الکترونیک به مردم ارائه می شود با هیچ یک از خدمات دیگر قابل مقایسه نیست.

وی گفت: ایراد سخنرانی های تخصصی در این کنگره دو روزه و برگزاری سه میزگرد تخصصی با موضوعات بازاریابی خدمات بانکی و بانکداری الکترونیک، فرهنگ سازی عمومی در زمینه بانکداری الکترونیک، توسعه و گسترش استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک و برگزاری کارگاه آموزشی های در عرصه بانکداری شراکتی و بانکداری الکترونیک از دیگر نقاط قوت این کنگره است.

دبیر نخستین کنگره تخصصی بانکداری الکترونیک افزود: این کنگره گامی استوار  برای معرفی محصولات، خدمات و اقدامات انجام گرفته در این حوزه از سوی بانک‌ها و موسسات مالی خواهد بود به ‌علاوه فرصتی استثنایی برای بهره‌مندی فعالان عرصه بانکی از اندیشه‌ های صاحب ‌نظران و اندیشمندان این حوزه است.

وی یادآورشد: امسال در کنار این کنگره، برگزاری نمایشگاه بزرگ بانکداری الکترونیک با حضور بانک‌ ها و موسسات مالی استان گیلان مدنظر قرار گرفته که از برگزیدگان آن نیز در حوزه های مختلف بانکداری الکترونیک با اهدا لوح یادبود و تندیس بلورین کنگره تقدیر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کنگره و نمایشگاه تخصصی بانکداری الکترونیک آبان ماه سال 93 در رشت برگزار می شود، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 4 – 02133699093 تماس حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.