پنجشنبه، ۱۰ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۰

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: جهاددانشگاهی می‎تواند بخشی از معضلات استان را رفع کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: جهاددانشگاهی می‎تواند بخشی از معضلات استان را رفع کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه لرستان، کورانی‎فر در دیدار معاونان جهاد دانشگاهی با استاندار افزود: به واسطه شرایط خاصی که بر لرستان حاکم است به شدت به تقویت و حمایت از مراکزی مانند جهاددانشگاهی نیازمندیم تا با کمک چنین نهادهایی فرآیند ایده فناور به محصول قابل مصرف تکمیل شود.

وی با اشاره به پتانسیل بالای گیاهان دارویی، معادن، طبیعت و… لرستان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی می‎تواند با انجام پژوهش، مسائل تئوری را با عمل تلفیق کرده و از ظرفیت‎های بالای استان در جهت توسعه و ایجاد اشتغال، استفاده کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: جهاد دانشگاهی برای ایجاد اشتغال و بهره‎وری از پتانسیل‎های استان مسیر مناسبی را انتخاب کرده است و این نهاد انقلابی در مدار توفیق قرار دارد.

کورانی‎فر اظهار کرد: مدیریت ارشد استان نسبت به رفع مشکلات لرستان عزم جدی داشته و حامی حمایت از مراکز موثر و فعال در توسعه استان همچون مراکز جهاد دانشگاهی است، در صورت پشتیبانی از این نهاد انقلابی، جهاد می‎تواند عامل توسعه اشتغال جوانان شود.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با تأکید بر اینکه لرستان بیش از هر استان دیگری نیازمند کمک دولت است، اضافه کرد: انتظار ما از دولتمردان این است که بسیاری ویژه‎تر به لرستان کمک کنند چرا که نرخ بیکاری بین جوانان 14 تا 25 سال، 60 درصد است.

وی با بیان اینکه 1153 فارغ‎التحصیل دانشگاهی بیکار در لرستان وجود دارد، ادامه داد: کل پرسنل دولتی و کارمندی این استان 50 هزار نفر و این بدان معنی است که با بازنشستگی این افراد، تنها نیمی از فارغ‎التحصیلان می‎توانند مشغول به کار شوند.

کورانی‎فر اظهار کرد: تنها راه برون‎رفت از این وضعیت استان حمایت از ایده‎های نو و فناور با توجه به ظرفیت‎های لرستان است و جهاد دانشگاهی می‎تواند در این راستا کمک شایانی به اشتغال جوانان کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.