دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رضایی عصر یکشنبه در جلسه ستاد راهبردی سوادآموزی استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: وجود…

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رضایی عصر یکشنبه در جلسه ستاد راهبردی سوادآموزی استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: وجود جمعیت بی سواد 48 هزار نفری آن هم در رده سنی 10 تا 49 سال نگران کننده است که باید چاره ای برایش اندیشید.

وی خاطرنشان کرد: باید با عزمی ملی و مدیریتی جهادی تلاش کرد تا نرخ بیسوادی در استان به صفر برسد چرا که زیبنده دیاری چون کرمانشاه نیست که این میزان بی سواد را در خود جای داده باشد.

رضایی، بی سوادی برای استان را مثل سم دانست و گفت: این مسئله می تواند معضلات اجتمایی زیادی را ببار آورد و فرزندان افراد بی سواد را تحت تاثیر قرار دهد.

استاندار کرمانشاه همچنین از آموزش و پرورش خواست تا برنامه های گسترده ای برای باسواد کردن افراد را در دستور کار خود قرار دهد تا در آینده های نزدیک شاهد کاهش جمعیت بی سواد استان باشیم.

وی در پایان سازمان های جهادکشاورزی و امور عشایری نیز خواست تا آمار دقیق افراد بی سواد را به آموزش و پرورش و معاونت سوادآموزی اعلام تا تحت آموزش قرار گیرند.

در این جلسه همچنین معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه نیز اظهار داشت: از مجموع کل جمعیت استان و در سرشماری سال 90 که صورت گرفت 91.66 درصد جمعیت استان باسواد، 7.86 درصد بی سواد و 0.48 درصد نیز افراد اظهار نشده در استان وجود داشت.

علی اکبر محسنی نسب خاطرنشان کرد: در این میان و از جمعیت 54 میلیون و 845 هزار و 801 نفری کشور، 50 میلیون و 845 هزار و 801 نفر آنان باسواد، سه میلیون و 456 هزار و 181 نفر آنان بی سواد و 381 هزار و 428 نفر نیز اظهار نشده هستند.

وی درصد باسوادی استان در سال 55 را 42.1 درصد عنوان کرد و گفت: این رقم در سال 90 به 91.7 درصد رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.