پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره حضرت علی اکبر (ع) و مراسم تجلیل از جوانان برتر استان البرز به مناسبت هفته جوان به همت…

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره حضرت علی اکبر (ع) و مراسم تجلیل از جوانان برتر استان البرز به مناسبت هفته جوان به همت اداره کل ورزش و جوانان البرز و با حضور نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان البرز، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز و دیگر مدیران ارشد استانی عصر روز چهارشنبه در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد.

در ادامه مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان البرز اظهار داشت: ما به جوانان بدهکاریم و می دانیم که نتوانسته ایم آن طور که شایسته آنان است عمل کنیم.

رضا گل محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: جوانان ما با وجود کاستی ها که در عملکرد مسئولان وجود دارد جور آنان را کشیده و می کشند و جبران می کنند، و قطعا موقعیت های به دست آمده توسط مسئولان به خاطر عملکرد خوب جوانان است.

38 درصد جمعیت استان البرز را جوانان تشکیل می دهند

گل محمدی یادآور شد: 38 درصد جمعیت البرز را جوانان تشکیل می دهند که این درصد از کل جمعیت چندین استان کشور بیشتر است، و همچنین 120 هزار نفر دانشجو در این استان مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان البرز بیان کرد: 54 سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان اداره کل ورزش و جوانان فعال هستند.

این مسئول تصریح کرد: جوانان در 8 سال جنگ تحمیلی امتحان خود را پس داده اند و به مسئولان کشور ثابت شده است که آنان می توانند از پس پست های مدیریتی به خوبی بر آیند.

گل محمدی یادآور شد: ما باید بپذیریم که جوانان نخبه ای داریم و باید به آنان اعتماد کنیم و مسئولیت ها را به آنان واگذار کنیم چرا که از واگذاری مسئولیت ها در اوایل انقلاب به آنان ضرر نکرده ایم.

وی با اشاره به اینکه درگیر فرهنگ روزمرگی هستیم، بیان کرد: متاسفانه برخی از مسئولان این نکته را فراموش کرده اند ولی واقعیت امر این است که جوانان در عرصه های مختلف به خوبی خود را ثابت کرده اند.

جوانان مشکلات و کاستی ها را با توانمندی خود از میان بردارند

مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان البرز ادامه داد: افزایش نشاط اجتماعی و امید به آینده از ویژگی های جوانان است که می تواند نقطه قوتی برای جامعه باشد.

وی در ادامه با اظهار امیدواری که مسئولان و مدیران کشوری فرصت ها را در اختیار جوانان بگذارند، گفت: از جوانان خواهش می کنم که سعه صدر داشته باشند و مشکلات و کاستی ها را با توانمندی های خود از میان بردارند و شرایط را برای رسیدن به توسعه پایدار فراهم کنند.

در ادامه محمد جواد کولیوند نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب اظهار داشت: جوانان ایران اسلامی امید این مرز و بوم هستند.

کولیوند در ادامه تاکید کرد: در مجمع نمایندگان مجلس تلاش خواهیم کرد که بودجه مناسبی برای حوزه جوانان در استان البرز در نظر گرفته شود.

در ادامه مراسم از تنها جوان ایرانی و نخبه علمی مسلط به 21 زبان زنده دنیا و صاحب رتبه دوم جهان در یادگیری زبان که با توجه به تحریم ها و فشارهای آمریکا و کشورهای متحد غربی توانسته است اسم و زندگی نامه خود را در کتب دانشگاههای آکسفورد و کمبریج که از معتبرترین دانشگاههای دنیا به ثبت برساند خواستند تا دقایقی بر روی سن رفته و گپ و گفتی با جوانان حاضر در مراسم داشته باشد.

عدم درک جوانان از سوی مسئولان دلیلی بر ناامیدی نیست

علی پیرهانی با بیان این مطلب افزود: جوانان نباید منتظر مسئولان بنشینند تا آنان مسئولیت ها را تقدیمشان کنند.

این نخبه علمی در ادامه با اشاره به اینکه در این راه حمایت خاصی از وی نشده است، یادآور شد: اگر مسئولان حکومتی من را تشویق می کردند و از من حمایت های جدی می شد در حال حاضر نفر دوم یادگیری زبان دنیا نبودم و این موفقیتم را در ابتدا از خودباوری خودم دارم.

پیرهانی تاکید کرد: ما جوانان باید به مسئولان این مسئله را بقبولانیم که می توانیم و لازمه این کار اعتماد کردن به خودمان است.

این نخبه علمی اظهار داشت: اگر در شرایط کنونی برخی مسئولان جوانان را درک نکند دلیلی بر ناامیدی نیست و باید با تلاش هر چه بیشتر رو به جلو رفت و به پیشرفت کشور فکر کرد.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم که همراه با اجرای موسیقی و حرکات رزمی ورزشکاران بود با اهدای لوایح تقدیر و هدایا از 30 نفر از جوانان البرزی تقدیر به عمل آمد.
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.