جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۲

استاندار لرستان گفت: نرخ زیاد بیکاری مشکلات امنیتی فراوانی را به وجود می‌آورد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان،«هوشنگ بازوند» در…

استاندار لرستان گفت: نرخ زیاد بیکاری مشکلات امنیتی فراوانی را به وجود می‌آورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان،«هوشنگ بازوند» در نشست رئیس کل بانک مرکزی با شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه لرستان چندین سال است که رتبه‌ی نخست بیکاری را یدک می‌کشد، اظهار کرد: تا پایان پارسال لرستان با 17.1 رتبه‌ی اول بیکاری کشور را به خود اختصاص داده بود.

وی با بیان این‌که 36 درصد بیکاران لرستان را جوانان 15 تا 24 ساله تشکیل می‌دهند، از وجود این آمار بعنوان مسأله‌ای مهم و به‌وجود آورنده‌ی مشکلات امنیتی یاد و خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری دو برابری میانگین کشوری افت سرانه‌ی درآمد را به همراه دارد که هم‌اکنون ما رتبه‌ی 28 کشوری را در این زمینه داریم.

استاندار لرستان رتبه‌ی استان را در زمینه‌ی میزان سپرده‌گذاری بانک‌ها بیست‌ونهمین کشور دانست و گفت: سهم ارزش افزوده‌ی لرستان در صنعت 0.3 درصد است که وضعیت نامطلوبی است و این‌چنین نتیجه می‌گیریم که این بخش با ظرفیت 10 تا 15 درصدی کار می‌کند.

این مقام عالی دولت در استان فقدان صنایع مادر، عدم کفایت زیرساخت‌ها، ضعف در منابع سیستم بانکی را از مشکلات استان برشمرد و افزود: هم‌اکنون 3600 میلیارد تومان پروژه‌ی نیمه‌تمام در استان داریم، متأسفانه سالانه نیز 7600 نفر از لرستان مهاجرت می‌کنند.

استاندار لرستان با تأکید بر ضرورت محور توسعه قرار‌دادن بخش خصوصی گفت: کمبود شدید منابع بانکی در استان باید برطرف شود، هم‌اکنون مصارف ما 5500 میلیارد تومان بوده و منابع 3000 میلیارد تومان است و این عامل باعث شده نتوانیم پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی را داشته باشیم.

وی افزایش سرمایه در گردش صنعتگران استان از طریق پرداخت تسهیلات را خواستار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *