پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحبیب الله احمدیˈ شامگاه چهارشنبه در جلسه کمیته حمل و نقل استان گفت: این مصوبه به تمامی دفاتر ابلاغ…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحبیب الله احمدیˈ شامگاه چهارشنبه در جلسه کمیته حمل و نقل استان گفت: این مصوبه به تمامی دفاتر ابلاغ و رانندگان ملزم به رعایت آن هستند و اخذ هر گونه مبلغی بیش از میزان تصویب شده، خلاف قانون است.

وی همچنین با اشاره به افزایش 25 درصدی کرایه تاکسی دورن شهری نیز اظهار داشت: در فاز نخست هدفمندی یارانه دو هزار و 570 پرونده تخلفاتی تاکسی در شهر خرم آباد شکیل شد که این میزان در دور دوم بسیار کاهش یافته و تاکنون حدود 60 پرونده در این زمینه تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: قیمت کرایه تاکسی باید دست کم سه برابر کرایه اتوبوس باشد که افزایش قیمت کرایه تاکسی بر این اساس و با توجه به موقعیت های مکانی، ترافیک و میزان مسافت افزایش یافته است.

احمدی، فعالیت غیرقانونی سواری های مسافرکش شخصی را از معضلات تاکسی داران عنوان کرد و افزود: رانندگان این خودروها به دلیل نبود هرگونه محدودیت و ضابطه ترافیکی در مسیرهای دلخواه خود فعالیت می کنند که این مهم باید رسیدگی شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 37 بازرس نامحسوس ویژه با تاکسی رانی خرم آباد همکاری دارند و بسیاری از تخلفات تاکسی داران متخلف از جمله اخذ کرایه های غیر متعارف را به سازمان تاکسیرانی خرم آباد اطلاع می دهند.

مدیرعامل تاکسیرانی بروجرد نیز گفت: نرخ کرایه تاکسی درون شهری بروجرد در هر مسیر چهار هزار ریال اعلام شده است.

محمد چاقویی افزود: هم اکنون بیش از یک هزار و 500 تاکسی دورن شهری در بروجرد فعال است که کار نوسازی 500 دستگاه از این تعداد پس از گذشت چهار سال تاکنون انجام نشده است.

7269/1625

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.