سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد لطفی نیاسر مدیر رادیو معارف در این مراسم که غروب سه شنبه برگزار شد، با بیان اینکه…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد لطفی نیاسر مدیر رادیو معارف در این مراسم که غروب سه شنبه برگزار شد، با بیان اینکه این شبکه رادیویی تمام تلاش خود را انجام می دهد تا با جوانان ارتباط بیشتری برقرار کند، اظهار کرد: اقدامات زیادی در این راستا انجام شده است تا جوانان بهترین درک را از دین داشته باشند.

وی از برگزاری هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب خبر داد که از اول محرم الحرام شروع و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت، گفت: امروز یکی از سرگرمی های جوانان گوشی های هوشمند است که جوانان بخشی از زندگی خود با آن می گذرانند.

مدیر رادیو معارف با بیان اینکه نظارت دینی در این خصوص وجود ندارد، افزود: در طرح ملی بوی سیب دو بخش مسابقه مکتوب و مسابقه رادیویی وجود دارد و علاقه مندان می توانند برای اطلاع بیشتر در این خصوص و ارسال آثار به پایگاه اینترنتی بوی سیب مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: در خصوص سیدالشهدا نرم افزارهایی را طراحی کرده ایم که از نغمه‌ها، حوزه شبهات، پیام علما و اشعاری در حوزه کربلا در آنها وجود دارد و نرم افزاری که در حوزه مقتل بر اساس منابع دقیق طراحی شده، مداحان وسایر افراد می توانند به آن مراجعه کنند.

حجت‌الاسلام لطفی نیاسر با اشاره به علاقه مندی جوانان به اباعبدالله(ع) و فضای مجازی گفت: در هر دو، پای جوانان به میان است و رادیو معارف سعی کرده تا برنامه های دینی این شبکه را به فضای مجازی منتقل کند.

وی با اشاره به اینکه حضور جوانان در فضای مجازی در حال افزایش است، افزود: سعی شده تا ارتباط خوبی میان برنامه های رادیویی و فضای مجازی ایجاد شود و برنامه هایی در مورد شخصیت شناسی، پرسش و پاسخ در فضای مجازی تولید شود.

این پژوهشگر به نرم افزارهایی که ویژه ماه محرم توسط رادیو معارف تولید شده اشاره کرد و گفت: آواهای محرم، بوی سیب، نجوای عاشقان، ستارگان کربلا، حدیث تیغ و عشق، زمزمه دیدار، موج اشک، طوفا واژه ها و سخن شیدایی از جمله این نرم افزارها است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.