دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۷

نزدیکان شناسایی شده زنجانی باید بدهی وی را از محل اموال خارج از کشور او بپردازند.نزدیکان وی با ساز و کاری که در…

نزدیکان شناسایی شده زنجانی باید بدهی وی را از محل اموال خارج از کشور او بپردازند.نزدیکان وی با ساز و کاری که در اختیار دارند می‌توانند پول‌های بلوکه شده زنجانی را در کشورهای خارجی آزاد و با آن ها بدهی های وی را پرداخت کنند و به این افراد اعلام شده است که باید پول‌های زنجانی را به کشور بازگردانند و در غیر این صورت به دستگاه قضایی معرفی می شوند .

به گزارش جمهوریت؛در میان تمامی بدهکاران بانکی به ارث رسیده از دولت قبل هنوز بابک زنجانی سرآمد و سر شناس است. نامش حاشیه ساز در هر محفلی و بدهی هایش سرسام آور.  عده ای از ابزار بودن وی سخن می گویند و عده ای دیگر در پی ساختن قهرمانی رابین هود مانند از وی هستند که در روزهای تحریم پول نفت را به کشور بازگردانده است. برخی در این بین از پشت پرده می گویند که از وی حمایت کرده اند. در نهایت ام با وجود گذشتن بیش از 6 ماه از بازداشت وی هنوز پرونده هیچ نتیجه ملموسی نداشته است.

پیش از این غلامرضا تاجگردون، نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به طرح اتهامی از این دست که بابک زنجانی یادگار دولت اصلاحات و سازندگی است در گفت و گو با جمهوریت یادآور شد که نزدیکان و وزرای سابق در دولت قبل دوستان زنجانی بوده اند و از اساس بابک زنجانی امین احمدی نژاد بوده است(اینجا بخوانید)

حالا امروز با گذشت بیش از 6 ماه از بازداشت زنجانی و گلایه هایی که از دستگاه قضا به دلیل عدم همکاری وی شنیده می شود، رییس کمیسیون اصل 90 مجلس به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های درگیر در این پرونده از شناسایی نزدیکان وی خبر می دهد که می توانند بدهی هایش را پرداخت کنند.

محمد علی پورمختار، رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار جمهوریت در خصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: افراد نزدیک به بابک زنجانی که می توانند برای وی پول فراهم کننده و بدهی های وی را بپرزداند شناسایی شده اند و می توانند بدهی های وی را پرداخت کنند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: از این حیث تمام زمینه‌ها برای بابک زنجانی برای اینکه بتواند پول وزارت نفت را پرداخت کند مهیا است.

پورمختار در پاسخ به این سوال که گفته می شود بابک زنجانی درخواست دارد تا آزاد شده و بدهی ها را پرداخت کند، تصریح کرد: البته بعید به نظرم می رسد چنین امری ممکن باشد علاوه بر این که پردخت بدهی های زنجانی مستلزم آزادی وی نیست.

وی با رد این مسئله که امکان پرداخت این بدهی ها از جانب زنجانی به دلیل این که بخش قابل توجهی از اموال وی خارج از کشور است، نیست، گفت: اگر اراده‌ای از سوی بابک زنجانی برای پرداخت بدهی هایش وجود داشت این پول تا به امروز پرداخت شده بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از عدم همکاری زنجانی تصریح کرد: کمیسیون اصل 90 نیز درباره نحوه اینکه چگونه قرار است این بدهی وصول شود اقدام‌هایی انجام داده و در حال انجام است و تنها مساله همکاری خود زنجانی است.

وی با بیان این که در حال حاضر بابک زنجانی 2.5 میلیارد یورو به وزارت نفت بدهکار است، افزود: بر اساس آخرین بررسی‌های ما افرادی نزدیک به بابک زنجانی شناسایی شدند که زنجانی با استفاده از این افراد می تواند بدهی های خود را پرداخت کند.

پورمختار در پاسخ به ابهامی مبنی بر این که آیا امکان پرداخت بدهی های زنجانی توسط نزدیکان وی است، گفت: نزدیکان وی با  ساز و کاری که در اختیار دارند  می‌توانند پول‌های بلوکه شده زنجانی را در کشورهای خارجی آزاد و با آن ها بدهی های وی را پرداخت کنند.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس عدم تمکین این امر توسط نزدیکان وی را منجر به معرفی آن ها به دستگاه قضا اعلام و تاکید کرد: به این افراد اعلام شده است که باید  پول‌های زنجانی را به کشور بازگردانند و در غیر این صورت به دستگاه قضایی معرفی می شوند  و هیچ گونه مماشاتی در این خصوص با نزدیکان وی نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.