پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۱:۰۶

ˈسید علی اصغر محمودیˈ روز چهارشنبه در مصاحبه خبری با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت…

ˈسید علی اصغر محمودیˈ روز چهارشنبه در مصاحبه خبری با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت استان معادل 58 درصد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند گفت : اکنون به ازای هر شش نفر شده یک نفر حقوق بازنشتگی دریافت می کند.

وی با اشاره به اینکه اکنون وضعیت بیمه استان در مرکز هشدار و زنگ خطر محسوب می شود افزود : دولت و مجلس باید تدابیری اتخاذ کنند تا این بیمه به عنوان پشتوانه رفاه اجتماعی به وضعیت نرمال برگردد.

وی خاطرنشان ساخت : در یک دهه گذشته نسبت منابع به مصارف 25 به یک بوده است.

محمودی به وجود 97 هزار کارگاه تولیدی و صنعتی در استان مازندران اشاره کرد و گفت : اکنون بیمه تامین اجتماعی استان 220 میلیارد تومان از کارفرمایان طلب دارد.

وی با اشاره به اینکه 20 درصد از این مطالبات مربوط به دستگاههای دولتی از جمله آموزش و پرورش است ادامه داد : بیمه تامین اجتماعی قانون بخشودگی جرائم را نیز اعمال می کند.

وی با بیان اینکه با همکاری استانداری مازندران 209 کارفرمای واحدهای تولیدی مشکل دار و در معرض بحران شناسایی شده اند ، گفت : بدهی بیمه این واحدها به 12 ماه تقسیط شده است.

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی استان مازندران از انجام تهاتر بدهی واحدهای تولیدی و صنعتی به صورت زمین های ملکی به ازای مقدار بدهی به بیمه اشاره کرد و گفت : واحدهایی که زمین های ملکی بدون معارض دارند می توانند از این طریق بدهی خود را به بیمه پرداخت کنند.

وی از الکترونیکی شدن لیست بیمه خبرداد و گفت : در حال حاضر 35 درصد از 97 هزار کارگاهی که در مازندران وجود دارد لیست بیمه خود را به صورت اینترنتی ارسال می کنند.

در استان مازندران 25 شعبه بیمه تامین اجتماعی اصلی ، شش شعبه اقماری و شش شعبه کارگزاری فعالیت دارد.ک/3

2585/608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.