سه شنبه، ۱۲ اردیبهشت ۹۶ - ۰۴:۴۶
فورد موستانگ

کمپانی فورد با دستیابی به فروش ۴۰۰ هزار دستگاه از خودروی قدرتمندش یعنی فورد موستانگ موفق به کسب عنوان پر فروش ترین خودروی…

کمپانی فورد با دستیابی به فروش ۴۰۰ هزار دستگاه از خودروی قدرتمندش یعنی فورد موستانگ موفق به کسب عنوان پر فروش ترین خودروی اسپرت جهان شده است.در ادامه به بررسی نسل جدید از این خودرو خواهیم پرداخت. با میهن پست همراه شوید.

فورد موستانگ از سال ۲۰۱۵ و همزمان با عرضه نسل جدید این خودرو میزان آمار فروش کمپانی فورد را متحول کرده است. این کمپانی از سال ۲۰۱۵ تعداد ۳۹۵ هزار دستگاه از این خودرو را به فروش رساند.

آلمان و چین بزرگ‌ترین بازارهای خارجی فورد موستانگ هستند و در سال ۲۰۱۶ فروش این خودرو در این دو کشور به میزان ۷۴ درصد افزایش پیدا کرد.موستانگ در بازارهای جدیدی مثل منطقه‌ی جبل‌الطارق و کالدونیا نیز وارد شد و در سال جاری شش نقطه‌ی دیگر جهان به بازارهای این خودرو افزوده خواهند شد. فورد از زمان عرضه‌ی این مدل در سال ۲۰۱۵، توانسته است ۹۸ هزار دستگاه از این خودرو به خارج از ایالات متحده صادر کند که این آمار در مقایسه با قبل، تقریبا ۲ برابر افزایش داشته است. صادرات این خودرو از ۱۷.۵ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۳۰ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده است. با وجود چنین موفقیتی، فورد اعلام کرده که موستانگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان است. البته برخی در تعبیر نام خودروی اسپرت برای موستانگ تردید دارند؛ اما حتی اگر آن را به‌جای خودروی اسپرت در رده‌ی کوپه‌های اسپرت طبقه‌بندی کنیم، همچنان این مدل فروش بسیار موفقی از خود بر جای گذاشته است.

به گفته‌ی مارک شالر، مدیر بازاریابی فورد موستانگ ، این خودرو به جایگاه بی‌سابقه‌ای در بازار جهانی دست یافته است و  فورد به یافتن بازارهای جدید برای این آن ادامه خواهد داد. در این مورد بد نیست بدانید که تا پیش از عرضه‌ی نسل جدید فورد موستانگ، عمده‌ی فروش این خودرو تنها محدود به بازار آمریکای شمالی بود.

فورد موستانگ برای سال ۲۰۱۸ تغییراتی به خود دیده است. نمای جلویی آن کمی متفاوت شده و در داخل کابین، در مقابل راننده یک صفحه نمایش ۱۲ اینچی قرار گرفته است که نقش پشت آمپر را بازی می‌کند. کمک فنرهای این خودرو از نوع مگنتیک هستند و سیستم اگزوز فعال روی خودرو نصب شده است، همچنین یک جعبه‌دنده‌ی ۱۰ سرعته‌ی خودکار جدید جایگزین جعبه‌دنده‌ی قدیمی شده است.

برای بازار آمریکای شمالی این خودرو مجهز به پیشرانه‌ی شش سیلندر خورجینی بود که ۳.۶ لیتر حجم داشت؛ اما در سال ۲۰۱۸ این پیشرانه با یک نمونه‌ی اکوبوست چهار سیلندر توربو به حجم ۲.۳ لیتر جایگزین خواهد شد که قدرت و گشتاور بیشتری در مقایسه با مدل قبلی ارائه می‌دهد. مشتریان فورد همچنین امکان سفارش پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل به حجم ۵ لیتر روی موستانگ خود خواهند داشت که می‌تواند مجهز به سیستم تزریق مستقیم سوخت باشد.

باهم در میهن پست تصاویری از نسل جدید فورد موستانگ را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع  [/highlight] motortrend

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *