جمعه، ۱۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۹

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمالغرب کشور اظهار کرد: نسل جوان حاضر در نیروهای مسلح وارثان و رهپویان تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی ایران هستند….

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمالغرب کشور اظهار کرد: نسل جوان حاضر در نیروهای مسلح وارثان و رهپویان تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی ایران هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، امیر سرتیپ ملک علی اسدی‌فرد پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی(ره) با بیان اینکه اولین گام‌ها برای ایجاد پدافند هوایی در کشور مربوط به سال 1312 است، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ابتدا دفاع هوایی از آسمان کشور به صورت هواپایه بود ولی پس از شروع جنگ تحمیلی دفاع از کشور به صورت زمین پایه شده و سامانه های رادرای و موشکی مورد نیاز وارد کشور شد.

وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس حدود 600 هواپیمای عراقی را ساقط کردیم و پس از دفاع مقدس نیز پدافند هوایی در خط مقدم دفاعی پرورش یافت و پدافند در 3 هزار و ششصد نقطه کشور به حفاظت از آسمان این کشور می پردازد.

وی ادامه داد: حفظ و حراست از آسمان استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان و قسمتی از کردستان بر عهده منطقه پدافند هوایی شمالغرب کشور است.

اسدی‌فرد تاکید کرد: با تاسیس قرارگاه پدافند هوایی در سال 87 با فرمان رهبری در 9 منطقه از کشور گروه‌های پدافند تشکیل شد و فعالیت خود را آغاز کرد و با تشکیل یک شبکه قوی، از نقطه به نقطه کشور حفظ و حراست کرده و آسمان کشور را به صورت 24 ساعته تجسس می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: سایت‌های موشکی و توپخانه‌ها آماده ی مقابله با هر گونه تجاوز به آسمان کشور هستند و در جهت تقویت این سایت‌ها با همکاری صنعت و دانشگاه تکنولوژی جدید را در تجهیزات پدافند وارد کرده و به روزرسانی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *