نشاط و شادی حلقه مفقوده در نظام تعلیم و تربیت است

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی تمجیدی ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، به برگزاری المپیاد ورزشی در استان اشاره کرد و افزود: المپیاد ورزشی به عنوان یک حامی اصلی برای حضور دانش آموزان در جامعه است.

وی اظهار داشت: مدرسه به عنوان یکی از مهمترین کانون ها ی تربیتی در جامعه مورد توجه است بنابراین باید به به بحث ورزشی و تربیتی دانش آموزان ویژه توجه شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان، گفت: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در عرصه آموزش و پرورش تحصیل ، تهذیب و ورزش است که این امر باید در بین دانش آموزان شکوفا شود.

تمجیدی اعتدال در تحصیل را امر مهم تلقی کرد و گفت: دانش آموزان باید در زمینه علمی برای کشور افتخار باشند که این نیازمند توجه تربیت بدنی است.

وی با تاکید بر مسائل اخلاقی در میان دانش آموزان گفت: جایگاه مهم تربیتی و آموزشی در کنار توجه به درس امر مهمی است ولی نباید از مسائل اخلاقی غافل شویم که در این میان نقش مربیان و معاونین آموزشی و پرورشی در مدارس بسیار مهم است که باید زمینه حضور فعال دانش آموزان فراهم شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادگیری ورزش را در بین دانش آموزان بسیار مهم دانست و گفت: ورزش به عنوان یکی از ابزارهای یادگیری در کنار تحصیل است که وسیله مناسبی برای توجه به نیاز زندگی عاطفی و روانی دانش آموزان است که در این میان ورزش به عنوان یک ابزار ورود به همه عرصه ها می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*