سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۷

حسین عبده تبریزی روز دوشنبه در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی بانک، بیمه و بورس در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران…

حسین عبده تبریزی روز دوشنبه در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی بانک، بیمه و بورس در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در جمع خبرنگاران افزود: اوراق تسهیلات مسکن نباید موضوع سفته بازی قرار گیرد و به همین دلیل شورای عالی بورس این موضوع را پیگیری می کند.

وی با تاکید بر این که این اوراق باید به افرادی تعلق گیرد که خواستار خرید مسکن هستند، اظهار داشت: بانک مسکن از اوراق تسهیلات مسکن به عنوان شیوه تامین مالی استفاده می کند و همین امر سبب شده تا بورس نیز نتواند به صورت دفعی معاملات آن را قطع کند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد هرچند بورس می توانست اعلام کند که این اوراق تنها یک بار معامله شود و یا معاملات آن توسط افرادی که خواستار خرید خانه هستند، صورت می گیرد، اما این امر به دلیل تامین مالی توسط بانک مسکن انجام نشد.

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار ادامه داد: اگر تاکنون در این مورد محکم صحبت نشده ، به دلیل آن است که بانک مسکن از این اوراق به عنوان تامین مالی استفاده می کند اما اینکه این اوراق نباید موضوع سفته بازی شود و مردم باید برای خرید خانه از آن استفاده کنند موضوعی قطعی است.

هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX2014) از روز یکشنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری ، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.

این دوره از نمایشگاه با شعار quotation mark فاینکس، یک رویداد، صدها فرصت سرمایه گذاری quotation mark و با حضور 351 شرکت داخلی و 9 شرکت خارجی از کشورهای سوییس، آلمان، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، قبرس، یونان و عمان برگزار شده است.

اقتصام (3) ** 9141** ل.ا**1561

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.